R, 9.12.2022

Katuseraha pudenes nokitsejale ning ka spordiseltsidele

Eili Arula
, ajakirjanik
Katuseraha pudenes nokitsejale ning ka spordiseltsidele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paranduskeldri eestvedaja Jiří Krejčí sõnas, et katuserahaga saavad nad maksta renti.
Paranduskeldri eestvedaja Jiří Krejčí sõnas, et katuserahaga saavad nad maksta renti. Foto: Sille Annuk

Riigikogu fraktsioonid andsid üle soovid, kellele maksta riigikogu piirkondliku arengu toetusi ehk niinimetatud katuseraha. Tartu- ja Jõgevamaal läks kõige suurem summa Põltsamaale. Keskerakond esitas 30 000 euro suuruse toetuse saajaks EELK Põltsamaa Niguliste koguduse. Selgituses oli lisatud, et raha kulub remonditöödeks.

Rahvasaadik Yoko Alenderi ettepanek oli eraldada 10 000 eurot Tartu Paranduskeldrile. MTÜ Paranduskelder eestvedaja Jiří Krejčí sõnas, et tegu on tegevustoetusega ning seega aitab toetus neil ruumide rendi eest tasuda. Küsimusele, kuidas tal õnnestus toetust küsida, vastas Krejčí, et ta sai vihje, et riigikogul on selline võimalus MTÜdele raha eraldada ning tasub küsida. Ta küsis ning saigi.

Mõned omavalitsused

Ainuke erakond, kes esitas katuseraha saajate nimekirja nii, et toetuse esitaja oli nimeliselt teada, oli Reformierakond. Sealt oli näha, et enamik erakonnaliikmeid läkitas toetuse oma kodupiirkonda. Näiteks läks endise Elva vallavanema Toomas Järveoja kogu toetus Elva valda.

Mõnel mittetulundusühingul õnnestus toetust saada lausa kahelt saadikult: MTÜ Meeste Koda pälvis toetuse nii Signe Kivilt kui ka Ants Laaneotsalt.

Mõnel juhul olid katuseraha saajaks ka omavalitsused, kuid sellisel juhul oli lisatud konkreetne selgitus, mida tahab vald või linn selle raha eest ära teha. Näiteks sotsiaaldemokraatide eraldatud 10 000 eurot peab Kambja vald kulutama Ülenurme mõisaparki jalgpalliväljaku rajamiseks.

Reformierakond andis ka Tartu linnavalitsusele katuseraha, kuid ka sel puhul oli selgituseks kirjutatud, et see peab minema Tartu Herbert Masingu kooli hariduslike erivajadustega laste õppetöö korraldamiseks.

Ka sai kahe saadiku käest toetust Jõgeva vallavalitsus. Reformierakonna saadikud Erkki Keldo ja Valdo Randpere tegid ettepaneku, et Jõgeva vallavalitsus võiks välja pakutud 14 000 euro eest soetada spordivarustust. Põltsamaa piirkonna saadiku Keldo toetusettepanekud on suuresti seotud kodukandi ehk Põltsamaaga.

Natuke ka kunstlund

SA Põltsamaa Sport peaks tänu Keldole saama 10 000 eurot. Poole selle summa eest saaks teha Kuningamäe suusaradadele kunstlund, ülejäänud 5000 euro eest peaks saama soetada jõusaali varutuse.

Pea kõikide erakondade katuserahaettepanekud toovad raha nii Tartu- kui ka Jõgevamaale. Vaid sotsiaaldemokraatide seast ei tulnud ühtegi toetusettepanekut Jõgeva maakonda. Kokku oli riigikogul sel korral katuserahaks jagada ligi neli miljonit eurot. Riigikogu rahanduskomisjon vaatab ettepanekud üle ning kinnitab need 1. detsembri istungil.

Keskerakond tegi ettepaneku anda 30 000 eurot Põltsamaa kiriku remondiks.
Keskerakond tegi ettepaneku anda 30 000 eurot Põltsamaa kiriku remondiks. Foto: Margus Ansu
Märksõnad
Tagasi üles