R, 9.12.2022

Lasteaiakohtadest on nii suur puudus, et Kambja lasteaed kolib hoopis hotelli

Egeli Raudmäe
, ajakirjanik
Lasteaiakohtadest on nii suur puudus, et Kambja lasteaed kolib hoopis hotelli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Rehe hotelli on vallavanema sõnul kavas luua 190 uut lasteaiakohta, kuid see aitab ruumipuudust vaid veidi leevendada.
Rehe hotelli on vallavanema sõnul kavas luua 190 uut lasteaiakohta, kuid see aitab ruumipuudust vaid veidi leevendada. Foto: Sille Annuk

Suvel otsis Kambja vald rendipindu, et leevendada omavalitsuses lasteaiakohtade puudust. Praeguseks on uued ruumid leitud Rehe hotellis. Hotelli kolivad lasteaiarühmad aitavad kohapuudust leevendada, kuid täielikult sellest ei piisa.

Vallavanem Illari Lääne sõnul avatakse esimesed kaheksa rühma Rehe hotellis tuleva aasta veebruari alguses. Selleks ajaks peab omanik olema ruumid kohandanud lasteaiaruumidele kehtivate nõuete järgi.

Hotelliäri tüütas ära

Kui pikaks ajaks hotelli peatuma jäädakse, ei ole kindel. «Oleme sõlminud lepingu viieks aastaks, kuid koos võimalusega pikendada lepingut veel viieks aastaks ehk kokku kuni kümneks aastaks,» sõnas vallavanem.

Rehe hotelli omanik Allan Unt sõnas, et ruume lasteaiarühmadele otsiti hanke kaudu ja tema otsustas osaleda, sest hotelli pidamise aeg oli tema jaoks läbi saanud. «Kui oled ühte asja väga kaua pidanud, siis hakkab ära tüütama,» rääkis omanik.

Tema sõnul pani hotelliärile põntsu kindlasti ka koroonaaeg, kuid tööjõugagi oli viimasel ajal probleeme. «Omal ajal oli jaksu töötajaid koolitada ja kätt pulsil hoida, » ütles ta ning lisas, et viimasel ajal ei olnud hotellis enam administraatoritki.

Vald on endiselt huvitatud võimalike lasteaiaruumide pakkumisest või ettepanekutest, sõnas vallavanem Illari Lääne.

Eilse seisuga oli Kambja vallas puudu 660 lasteaiakohta. «Rehe hotellis avatakse kaksteist rühma ehk saame juurde üle 190 koha,» selgitas vallavanem. Rehe hotellis hakkab tegutsema Ülenurme Nurmepesa lasteaia uus filiaal nimega Linnavere. Uude filiaali otsitakse juba töötajaid ja lapsevanemate huvi on olemas.

Otsingud jätkuvad

Igat uut lasteaiaruumide pakkumist tervitavad nii vald kui ka lapsevanemad ning lahendusi otsitakse edasi. «Vald on endiselt huvitatud võimalike lasteaiaruumide pakkumisest või ettepanekutest,» ütles vallavanem.

Unt sõnas, et endises hotellis tegutseb juba praegu üks eralastehoid, kes saab endale lihtsalt uued naabrid. «Ruumi seal on, et väikesed mugulad ringi tatsata saaksid,» selgitas Unt. Ta lisas, et kui piirkonda kolib väga palju noori peresid, siis on loomulik, et vajatakse ka rohkem lasteaiakohti kui varem.

Märksõnad
Tagasi üles