Tartu sai Ventspilsis üle aastate kirja väärt võidu

Tartu Postimees
Tartu mängujuht Jalan McCloud tõusis Ventspilsis 26 punktiga meeskonna edukamaks. Foto: Diana Jesin

Tartu Ülikool Maks & Moorits lõpetas võõrsil 99:84 võiduga Ventspilsi kuuemängulise kaotuseta seeria ja sai üle aastate sadamalinnast võiduga koju sõita.

Ventspilsi olümpiakeskuses peetud kohtumise avaveerandit kontrollis pigem kodumeeskond, ent veerandi viimastel minutitel sai Tartu Märt Rosenthali ja Andrii Voinalovychi korvidest initsiatiivi enda kätte ning Rando Roosi viimase sekundi kolmene viis Tartu veerandi lõpuks ette 25:21.

Teisel veerandil pääses Ventspils korraks Arturs Ausejsi kolmese järel 29:27 ette, ent sellele järgnes Tartu 14:3 spurt, milles pearolli mängis Tartu mängujuht Jalan McCloud. Eduseis kasvas korraks 14 punktile seisul 51:37, aga poolaja viimased minutid mängisid võõrustajad märksa keskendunumalt ja poolajapausile mindi Tartu juhtimisel 52:43.

Kolmandal veerandil hakkas Ventspilsi mängu vedama Linards Jaunzems. Kogenud ääremängija tõi järjest kaheksa vastuseta punkti ja spurdi lõpetuseks tabas Rodrigo Bumeisters kaugviske, mis viigistas seisu 65:65. Tomaš Pavelka korv lõpetas mõõna, kaks järjestikust korvi Voinalovychilt taastasid Tartu kontrolli ja kolmanda veerandi lõpuks juhiti 71:65.

Viimasel veerandil püsis Tartu eduseis pikalt viie-kuue punkti peal, kuigi tartlased jäid hätta Jaunzemsi takistamisega. Samas leiti tema korvidele vastused ja nii ei pääsenud Ventspils ohtlikult lähedale kuni mängu lõpuni. Andrii Voinalovychi kolmene tegi lõppseisuks 99:84 ja Tartu meeskond võttis Ventspilsist üle mitme aasta võidu.

Tartu peatreeneri Nikolajs Mazursi hinnangul suutis meeskond mängida distsiplineeritult. «Mängijad olid hästi keskendunud ja kõik andsid võitu oma panuse. Suutsime lauavõitlust kontrollida ja saime kirja hea meeskondliku võidu,» ütles Mazurs mängu järel.

Statistika

Üheksakesi Ventspilsis mänginud Tartu meeskonnas said viis mängijat kirja kahekohalise punktisumma ja kolm mängijat kaksikduubli. Jalan McCloud viskas 26 punkti ja andis kolm korvisöötu. Ligi 26 mänguminutiga kogus Tomaš Pavelka 18 punkti, 10 lauapalli. Andrii Voinalovych lisas 14 punkti ja kaheksa lauapalli, Märt Rosenthal kogus 17 punkti, 10 korvisöötu ja kuus lauapalli ning Hendrik Eelmäe viskas 11 punkti ja võttis 10 lauapalli. Kõik väljakul käinud üheksa meest said ka käe valgeks.

Ventspilsi edukaimana sai Linards Jaunzems kirja 28 punkti. Arturs Ausejs tabas kolm kaugviset ning lõpetas 13 punkti ja nelja korvisööduga. Ivan Gandia-Rosa lisas 10 punkti ja viis korvisöötu.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on nüüd Eesti-Läti liiga tabelis kirjas kuus võitu ja kolm kaotust. Ventspils sai seitsme võidu kõrvale kirja teise kaotuse.

Tartu tiimil jätkuvad mängud karikavõistlustel esmaspäeval, kui veerandfinaalide avamängus võõrustatakse Pärnu Sadamat. Nädala teiseks mänguks laupäeval, 26. novembril sõidavad tartlased külla Valmierale.