, Tartu Postimehe spordireporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rock tõusis võiduga Rae Spordikooli üle Saku II liigas kaheksandale kohale.
Rock tõusis võiduga Rae Spordikooli üle Saku II liigas kaheksandale kohale. Foto: Heikki Leis

Rock Tartu Terminal teenis Saku II liigas kolmanda võidu, kui alistas koduväljakul Rae Spordikooli 81:72 (24:15, 16:20, 19:22, 22:15).

Rock Tartu Terminali korvpallimeeskond liitus selle hooaja alguses Eesti liigasüsteemiga ja alustas tippurühkimist teisest liigast.

Stardipukilt ära saamine ei olnud just kõige kiirem ja tabelis hoiti kahe võidu ning nelja kaotusega 12 meeskonna konkurentsis üheksandat kohta.

Tormiline algus

Tiimi veduriks on nüüd tõusnud Rocki legend ja Eesti korvpalli raudvara, 48-aastane Valmo Kriisa, kes viskas mängus Keila korvpallikooli vastu 34 punkti (kolmesed 8/15), jagas kuus resultatiivset söötu ja tegi neli vaheltlõiget, mis andis vooru suurima efektiivsusnäitaja 42. Kriisa oli üks peategelasi ka viimases kohtumises, kuid hoopistükkis teistel põhjustel.

Vaevalt oli mäng saanud alata, kui Kriisa tegi Rae meeskonna mängujuhi Risto Puuri vastu ebasportliku vea, millele järgnes sõnelus kohtunikega, kus vanameister sai kirja tehnilise vea. Kriisa pidi mängust lahkuma ja tema asemel tuli väljakule Märt Tolmusk. Kokku sai Rocki üks liidreid väljakul olla 41 sekundit. Seega oli Tartu meeskond kohe oma staarmängijast ilma. Sellegipoolest kontrolliti mängu algust ja juhiti veerandi keskpaigaks koguni 17:3. Eriti suur oli üleolek just lauavõitluses.

Siiski ei jätnud külalised Tallinna külje alt jonni ja võitlesid edasi. Tegemist oli just liigakoha mõttes üliolulise mänguga. Mõlemad satsid kuuluvad tabeli tagumisse otsa, seega oli võidupunktide kaal väga suur.

Turu tänava spordihoone hubasele väljakule oli Rocki toetama kogunenud sada korvpallifänni. Foto: Heikki Leis

Teise veerandaja lõpuminutiteks oli Rocki võimsast eduseisust alles vaid kolm punkti. Kaks sekundit enne esimese poolaja lõppu tabas 211-sentimeetrine Tartu keskmängija Arnold Mitt sammudelt kahepunktiviske ja tegi sireeniga koos poolaja seisuks 40:35.

Poolaja pausil said Turu tänava spordihoonesse kogunenud pealtvaatajad võimaluse osaleda viskevõistlusel, millega ühtlasi tähistati ka rahvusvahelist meestepäeva.

Pallikaotused

Rae Spordikool jätkas kolmandal veerandajal tulist vastupanu ja kui teisest poolajast oli mängitud neli minutit, läksid nad esimest korda juhtima 48:45.

Rock suutis veerandaja teisel poolel oma mängu piisavalt leida, et muuta kohati kuuepunktiseks kärisenud kaotusseis viimasele veerandajale vastu minnes 59:57 eduks. Tartlastel oli suuri probleeme palli enda valduses hoidmisega, kokku oli kohtumises koguni 20 pallikaotust.

Viimasel veerandil tehti jõuvahekorrad suhteliselt kähku selgeks. Kolme minutiga juhtisid tartlased juba kümne silmaga ja eriti lähemale enam vastaseid ei lastudki. Lõpuks teenis Rock Tartu Terminal suure pusimise peale 81:72 võidu ja tõusis kaheksandale tabelireale.

Statistika

• Rock oli kõvasti üle lauavõitluses – 60:40. Samuti andis Rock enam resultatiivseid sööte – 18:15. Rae Spordikool tegi vähem pallikaotusi – Rock 20, Rae 14 vastu. Lisaks oli külalistel rohkem vaheltlõikeid – 13:8.
  • Rock tabas kahepunktiviskeid 39/21 (53%), kolmepunktiviskeid 39/10 (25%) ja vabaviskeid 15/9 (60%). Rocki resultatiivseimad olid Isak Lambot 21 punkti, Arnold Mitt 16, Markus Ladoga 11 ja Kermo Pärn 10 punktiga, vastastele tõi Marcus Neiland 28 punkti. Lauavõitluses oli Rocki ja kogu mängu edukaim Heivo Parrol 19 lauapalliga.
Allikas: basket.ee