N, 30.11.2023

Galerii ⟩ Ukrainlanna joonistas vallatu muusemikoera seiklused raamatusse

Facebook
Comments

Kirjanik Marge Pärnits esitles uut raamatut, mis räägib tema koera, Mustika, järjekordsetest seiklustest. Raamatusse, mis kannab pealkirja «Mustikas ja maruline jooks», maalis pildid Tartus elav ukrainlanna Anna Ryazanova. 

Et Ryazanova akvarelltehnikas loodud pildid on raamatu kandvaks osaks, ilmus raamat ka ukraina keeles.

Harkivist päris Anna Ryazanova pages siia pärast seda, kui Ukrainas algas sõda. Seda, millal ta kodumaale naasta saab, ei tea keegi.

Esialgu peatus Anna Ryazanova Marge Pärnitsa sõbranna juures. Pärnits selgitas, et ta sai Annaga tuttavaks tänu sellele, et Annal oli koer, mops Mafi. «Sõbranna kutsus mind külla, et uusi tutvusi luua, siis ilmneski, et Anna oskab väga hästi joonistada,» sõnas Pärnits. Kui kirjanik Anna tehtud pilte nägi, tekkis tal kohe mõte, et uude raamatusse soovib ta Anna tehtud illustratsioone.

Erialalt on Anna aga hoopis sisekujundaja ja graafiline disainer. Erialast tööd ei ole tal veel seni õnnestunud Tartust leida. Raamatu illustreerimine oli tal siin viibimise ajal esimene suurem ettevõtmine. Kirjanik Marge Pärnits sõnas, et tal on juba mõttes mõlkumas järgmine teos, mis kaante vahele panna ning selleks on tal taas soov kasutada Anna Ryazanova joonistatud pilte.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles