R, 9.12.2022

PÖFFI FILM ⟩ Jonathan ja Sara vajavad remondimeest

Kalver Tamm
, filmisõber
Jonathan ja Sara vajavad remondimeest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Remondimehi on igasuguseid.
Remondimehi on igasuguseid. Foto: Kaader filmist

Kodused remonditööd on teema, millel ilmselt igaüks suudab kaasa rääkida. Võibolla isegi rohkem selle nurga alt, kui palju üllatusi ka kõige lihtsamana näiva töökesega alustamine kaasa võib tuua.

Paremal juhul piirdub jutt sellega, et pilti üles riputades piisas ainult viie augu puurimisest, et see raisk enam-vähem sirgelt seina saada. Huvitavamal juhul alustad saunas käterätikute jaoks nagi kinnitamisest ning järgmisel hetkel oled juba Youtube'is ja katsud sotti saada, millise tootja millised kruve peaks lava ehitamisel kasutama, et need hiljem kõvema leilitamise ajal pehmetele organitele teise astme põletushaavu ei põhjustaks.

Ning alati on olemas sõbrad ja tuttavad, kes remondisaagat kuulates oskavad selle mängeldes üle trumbata. Nagu tellimise peale teavad nad rääkida ühest õnnetust perenaisest, kes soetas endale robottolmuimeja ja unustas selle seadistamisel elutoa põrandani ulatuvad kardinad, nii et põrguline kukkus kohe esimest korda tööülesandeid täites neid aplalt kugistama. Ja kui perenaine oma kalleid brokaadist kardinaid päästma tõttas, tegi ta seda natuke liiga energiliselt ja kardinapuu kukkus seina pealt alla ja tungis odana parketi sisse.

Õnneks on aga kõigil sõpradel teada ja soovitada (pärast peaaegu siirast kahetsust väljendaval toonil lausutud kommentaari «kas oma mees selle väikse asjaga siis tõesti hakkama ei saa») üks kuldsete kätega ehitusmees, kes peaaegu üldse raha ei küsi, aga kindlasti saab selle purustatud parketi vahetatud. Jättes seejuures mainimata, et nimetatud ehitusmehe puhul pole võimatu, et ta parketi kogemata lakke paneb.

Täpselt selliste väljakutsetega on silmitsi «Bangalo» peategelased Jonathan ja Sara. Mõlemal on naiivne arvamus, et poolmuidu kätte tulnud maja vajab vaid siit-sealt pisut kõpitsemist. Siit pühime tolmukese ära, sealt tõmbame korra pintsliga üle, siia on vaja korra haamrikesega koputada ning ongi unistuste kodu valmis. Ei mingit aja- ja närvikulu.

Režissöör Lawrence Côté-Collinsi «Bangalo» (Kanada, 2022) linastub PÖFFi programmis laupäeval, 19. novembril kell 19.15 Lõunakeskuse Apollo kuuendas saalis.

Märksõnad
Tagasi üles