K, 8.02.2023

Miks nad tikuvad meie õue peale?

, Tartu ülikooli ajakirjandustudeng
Miks nad tikuvad meie õue peale?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tiheda liiklusega Puiestee tänaval elav tartlane vaatas ühel kenal talvehommikul koduaknast välja ja nägi aias matti võtvat metskitse. See ei jäänud viimaseks korraks.
Tiheda liiklusega Puiestee tänaval elav tartlane vaatas ühel kenal talvehommikul koduaknast välja ja nägi aias matti võtvat metskitse. See ei jäänud viimaseks korraks. Foto: Erakogu

Tartu laienemine soosib suurkiskjate sattumist linna ning siin läheduses elavate loomade, nagu metskitsede ja rebaste kohanemist inimestega. See tähendab, et loomad eksivad üha sagedamini koduaedadesse ja linnatänavatele.

Septembri lõpus nägid tartlased Võru-Aardla ristis ja Supilinnas karu. Linnas pole karu tavaline, kuid tema kohtamist tuleb üle Eesti suuremates kohtades ette, märkis Tartu ülikooli terioloogia teadur Egle Tammeleht.

Tema sõnul võis olla tegu noore karuga, kes hoidis suurematest isakarudest eemale, sest isased võivad väiksemaid murda. Aga karu võib sattuda inimeste keskele ka siis, kui tema elupaik on linna lähedal ja ta otsib eramute juurest süüa.

Märksõnad
Tagasi üles