R, 9.12.2022

Murdvarguste laine: läheb tööriistu, hoidiseid ja kartuleid

Eili Arula
, ajakirjanik
Murdvarguste laine: läheb tööriistu, hoidiseid ja kartuleid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raua tänaval murdsid vargad ukseluku lahti ilmselt sõrgkangi abil.
Raua tänaval murdsid vargad ukseluku lahti ilmselt sõrgkangi abil. Foto: Erakogu

Viimasel nädalal on Tartus sagenenud sissemurdmised: kuuel korral on sisse tungitud majade keldriboksidesse ja teistesse panipaikadesse ning võetud sealt kõike, mis võimalik.

Kurjategijate käekirjaks on otsida ruume, kuhu pääseb suurema vaevata. Murtakse sisse nii ustest kui akendest, ent näha on, et korralikumate uste ja lukkudega panipaikadega ei hakata end vaevama.

Hulk väljakutseid

Nädalavahetusel kutsuti politsei Raua, Sõbra ja Mõisavahe tänavale. Raua tänaval õnnestus varastel pääseda kolme keldriboksi. Mõnest ei võetud midagi, mõne kohta peavad omanikud välja selgitama, kas varastel õnnestus midagi kaasa haarata.

Pühapäeval sai politsei teate, et Sõbra tänaval on püütud sisse murda keldriboksidesse. Midagi ei varastatud, küll aga oli kahjustatud uksi, ent sisse sinna ei pääsetud. Samal päeval sai politsei teate Mõisavahe tänavalt, kus vargad olid kortermaja keldrisse murdnud, varastanud sealt tööriistu ja elektritõukeratta.

Vargad jätsid Aardla tänaval tööriistad puutumata ning haarasid kaasa hoopis koti kartuleid, hoidiseid ja suitsuvorsti.

Väljakutsed jätkusid esmaspäeval. Siis murdsid vargad Mõisavahe tänaval sisse ühte panipaika, kust viisid kaasa elektritõukeratta, tööriistu ja alkoholi. Samal päeval teatati Ränilinast, et Laseri tänava kortermajas on sisse murtud keldriboksidesse ning ära viidud tööriistu.

Teisipäeval sai politsei teate, et Aardla tänaval on vargad akna kaudu sisse murdnud mitmesse keldriboksi. Seal aga jätsid vargad tööriistad puutumata ning haarasid kaasa hoopis koti kartuleid, hoidiseid ja suitsuvorsti. Ka pidasid kurikaelad vajalikuks keldriboks segamini pöörata.

Oodatud info

Politseiuurijad on sündmuskohtadelt kogunud tõendeid, et sissemurdmistes kahtlustatavad võimalikult kiiresti kindlaks teha. Et uurimine edeneks, on suur roll ka pealtnägijatel.

Tartu menetlustalituse juht Timo Reinthal palub politseile anda infot, mis aitaks tuvastada kahtlustatavaid. Ka palub politsei teada anda neil, kes on viimastel nädalatel samalaadse kuriteo ohvriks langenud. «Iga infokild on oluline suurema pildi kokkupanekul, mis aitaks need kuriteod lahendada,» sõnas Reinthal.

Ta rõhutas, et praegu on paras aeg kontrollida igaühel üle, kas tema keldriboks või kõrvalhoone on kindlalt lukustatud ning majal olevad valvekaamerad ikka töökorras.

Ka on näha, et kallimad ehk raskesti muugitavad lukud peletavad vargaid. «Hinnalisemaid esemeid, nagu elektritõukerattad, võiks võimaluse korral hoida toas, kuhu varastel on raskem ligi pääseda,» lisas Reinthal.

   
   Foto: Erakogu
Raua tänaval murdsid vargad ukseluku lahti ilmselt sõrgkangi abil.
Raua tänaval murdsid vargad ukseluku lahti ilmselt sõrgkangi abil. Foto: Erakogu
Märksõnad
Tagasi üles