R, 9.12.2022

Malle Pärn: jätkem oma intiimelu saladused magamistoa suletud ukse taha

Malle Pärn
, Tartu volikogu liige, EKRE
Malle Pärn: jätkem oma intiimelu saladused magamistoa suletud ukse taha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Malle Pärn
Malle Pärn Foto: TPM

Tartu linnavolikogus tehti ajalugu. 10. novembri istungi vaheajal kogunes ülikooli raamatukogu saali ette grupp inimesi ja üks neist rullis lahti meile kõigile tuttava kuuetriibulise lahingulipu. Grupike jäädvustati pildile ja uudis läks lehte. Tartu linnavolikogus on omaalgatuslikult loodud esimene vabatahtlik «siseklubi», kes hakkab tegelema ühe kitsa alaga, tegelikult ju ühe väikese grupi isiklike huvide ja ihadega. Aastal 2019 oli kooselulepingu sõlminud paare ainult 86.

Mida see aga tähendab kõigile teistele?

Valus teema ei ole see, mis soost on kellegi kallim, tavaline inimene ei tahagi seda teada, valus teema on vaimne vägivald ja ääretu egoism, mis käib kaasas LGBT – kohati roppuseni – agressiivse propagandategevusega.

Tuletage meelde lugematuid rünnakuid inimeste vastu, kes on püüdnud seda peatada. Mida on need LGBTd teinud Varro Vooglaiuga? Kuidas nad ründasid peapiiskoppi, Erki Noolt, Peeter Mardnat? Kas Tartu volikogu hakkab toetama auväärsete inimeste avalikku mõnitamist?

Ka «uhkuse» paraadil karjuti pealtvaatajatele roppusi ja näidati keskmist sõrme.

Tuleb märkida, et peame vahet tegema LGBT aktivistide ja nii-öelda rahumeelsete homoseksuaalse kalduvusega inimeste vahel, nende kohta see artikkel ei käi, jätame nad rahule. LGBT on väike poliitiline kogukond, kes nõuab oma tavalisest erinevale intiimelule riiklikku tunnustust ja kõikide avalikku heakskiitu.

Kahe häälega (38:40) suruti (rakendusaktideta) kooseluseaduse eelnõu riigikogus läbi. Ja LGBT aktivistide võitlus traditsioonilise ühiskonnakorralduse vastu on sellest ajast siiani tohutult kasvanud. Isegi kõrge riigiamet, sotsiaalministeerium, levitab oma kodulehel nende kvääriteooriaid ja jagab neile heldelt sadu tuhandeid huvitegevuse raha. Kaua võib, küsivad nad ometi agressiivselt.

Triibulipp on väljakutse, see on sõja, mitte rahu sümbol! Sõjas tahetakse võitu, mitte kokkulepet. LGBT ei taha kokkulepet, sellest ei ole juttugi, ta tahab ühiskonna endale allutada. Nagu vikerkaaregi.

Need aktivistid kuulutavad häälekalt, et nemad on uuendusmeelsed ja normaalsed, aga need, keda häirib kvääriideoloogia pealetung, on ebanormaalsed: homofoobid, tagurlased, keskaegsed, vihakõnelejad ja vihakülvajad, lõhestajad, haiged, eelarvamustega õelad ja kiuslikud ja kadedad inimesed, kes ei taha nendele «õnne» lubada.

Tavaline inimene hoiab oma intiimelu enda teada, sest armastus on talle püha – ta ei tee sellest laadapalagani ega lahingurelva. Ta ei nõua sellele kõikide tunnustust.

Mida head annaks tervele ühiskonnale see, kui abielu kuulutataks igasugustele kooslustele avatuks?

Me peame volikogus tegelema sellega, et meie ühiskond üleni oleks võimalikult normaalne ja turvaline kõikide inimeste jaoks võrdselt, mitte ainult LGBT-seksuaalide jaoks! Põhiseadus ütleb, et meil on kõik inimesed seaduse ees võrdsed. Ja põhiseadus ütleb, et kedagi ei tohi väärikust alandavalt kohelda. Sellega on ju kõik öeldud.

Aga inimeste jagamine liikidesse ja nende identifitseerimine ainult selle järgi, kuidas nad oma intiimelu korraldavad, on äärmiselt alandav.

Linnavolikogu peaks jääma väärikaks ja püüdma nii iseendas kui terves linnas luua rahu ja lepitust erinevate gruppide vahel, mitte neid omavahel tülli ajama.

Volikogu peab korraldama kõigi linnakodanike elu, mitte eriliselt välja tõstma mingeid eliitgruppe. Meil on olemas nii õiguskaitse kui ka sotsiaalabi ametkonnad, kuhu saab inimene pöörduda abi saamiseks, kui talle tehakse liiga. Volikogus on sotsiaalkomisjon. Riiklikult on olemas võrdsusvolinik. Ka inimõiguste keskus tegeleb ju peamiselt LGBT õigustega.

Mida head annaks tervele ühiskonnale see, kui abielu kuulutataks igasugustele kooslustele avatuks? Igaüks peaks esitama endale selle küsimuse, enne kui hakkab riigilt oma isiklike soovide täitmist nõudma. «See ei võta teilt midagi ära!» on sooneutraalia aktivistide põhiline argument. Kui nii paljud inimesed hakkavad sellele vastu, siis nemad ju tunnevad, et see võtab neilt midagi ära? Miks te neid ei usu?

Ja see on juba võtnud. See on meid lootusetult tülli ajanud.

On äärmiselt egoistlik nõuda oma isikliku kapriisi tõttu terve kultuurikihi ümberkündmist!

Olgem inimesed, mitte seksuaalid!

LGBT kogukond kangutab lahti Pandora laegast. Nad on nagu lapsed, kes hõikavad emale, kes ei luba neil toas tikkudega mängida: ma vihkan sind, anna kohe mulle tikud!

Ma tean, et saan sellele artiklile vastuseks tohutu vihakisa. Rahumeelsest arutelust sel teemal ei maksa unistadagi. Ma ei ole kohanud mitte ühtki LGBT aktivisti, kes seda suudaks. Ma ei ole näinud mitte ühtki artiklit, kus mõni LGBT toetaja oleks natukegi mõistvalt suhtunud nii-öelda teise poole argumentidesse. Alati on vastuseks hävitav hinnang ja isiklik rünnak inimesele, kes julges öelda midagi kriitilist nende tegevuse kohta. Väljamõeldud valetermin homofoob läheb kohe vihaselt lendu.

Ometi on minu suurim soov, et me saaksime kuidagi omavahel kokku leppida, et me kõik võiksime rahumeelselt kõrvuti eksisteerida, üksteist austada ja oma intiimsused magamistuppa jätta! Olgem inimesed, mitte seksuaalid!

Märksõnad
Tagasi üles