R, 9.12.2022

Pommiähvarduse tegemises süüdi mõistetud Meelis Kaldalu jalutab juba täna vanglast välja

Liisa Salekešina
Pommiähvarduse tegemises süüdi mõistetud Meelis Kaldalu jalutab juba täna vanglast välja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Meelis Kaldalu taotles kohtult luba kuulata otsust videosilla teel.
Meelis Kaldalu taotles kohtult luba kuulata otsust videosilla teel. Foto: Kristjan Teedema

Täna kella ühe ajal päeval luges kohtunik Peet Teidearu Tartu maakohtus ette süüdimõistva otsuse Meelis Kaldalu pommiähvarduse kriminaalasjas. Kaldalule mõisteti karistuseks kümme kuud ja 25 päeva vangistust. 

Prokuratuur taotles Kaldalule 11-kuulist vangistust ja kohtuniku lõplik otsus sellest palju ei erinenudki. Lõplikuks karistuseks jäi kümme kuud ja 25 päeva, mis loeti eelvangistuses viibitud ajaga kaetuks. Seega vabaneb Kaldalu juba täna.

Lisaks vanglakaristusele määras kohus Kaldalule ka menetlus- ja kaitsjakulude katmise ligi 10 000 euro ulatuses, mis kuulub tasumisele aasta jooksul kohtuotsuse ettelugemisele järgnenud kuust.

Kaldalu teatas pärast kohtuotsuse ettelugemist, et kavatseb juba homme vaba mehena Tartu maakohtus esitada otsuse edasikaebamise teatise.

Kaldalut süüdistati 10. oktoobril 2017 rahvusringhäälingu Tartu stuudiole pommiähvarduse tegemises. Pommiähvardusele reageerisid demineerijad ja politseinikud, Riia tänav suleti lõiguti liiklusele.

Üks asjaosalistest Reio Laurits tunnistati protsessi algul süüdimatuks ja tema suhtes kohaldati sundravil. Kaldalu aga tunnistati süüdivaks ja talle esitati süüdistus karistusseadustiku § 263 lg 1 p 2 järgi ehk avaliku korra raskes rikkumises, antud juhul siis lõhkeainega ähvardades.

Kriminaalasi on kestnud pea viis aastat, sest vahepeal oli Kaldalu kuulutatud tagaotsitavaks. Lõpuks jõudis kohtuasi ülemöödunud nädalal vaidlustefaasi ning Kaldalu sai viimast korda kohtus sõna võtta.

Märksõnad
Tagasi üles