N, 21.09.2023

GALERII ⟩ Kaitsevägi tõi isadepäevaks Emajõelinna tankid ja Lotte

Facebook
Comments
Isadepäeva tähistamisele olid tänavu Tartu ülikooli spordihoonesse tulnud ka liitlaste lahingugrupi sõdurid Ühendkuningriigist ja Taanist, kes oma tehnikat lastele ja nende isadele tutvustasid.
Isadepäeva tähistamisele olid tänavu Tartu ülikooli spordihoonesse tulnud ka liitlaste lahingugrupi sõdurid Ühendkuningriigist ja Taanist, kes oma tehnikat lastele ja nende isadele tutvustasid. Foto: Sille Annuk

Sel pühapäeval tähistasid kaitseväelased koos sõprade ja külalistega isadepäeva Tartus. Tasuta kogupereüritusel demonstreeriti huvilistele militaartehnikat ning politsei ja päästeameti masinaid.

Isadepäeva tähistati tänavu Tartu ülikooli spordihoones hommikul kella kümnest alates ning üritus kestis kella kolmeni päeval. Näituste, demonstratsioonesinemiste ja mängudega tutvustasid enda tegevusi kaitseväelased, liitlaste lahingugrupp, päästeameti, politsei- ja piirivalveameti töötajad, kaitseliitlased ning vanglateenistujad.

Tegevust ja uudistamist jätkus nii suurtele kui väikestele, sest lapsed said suu magusaks suhkruvatist ja isad relvi uudistades meenutada ajateenistuses veedetud päevi. Kaitsevägi näitas oma relvastuse ja varustuse seas muu hulgas ka miinipildujat, liikursuurtükki, jalaväe lahingumasinaid ja õhutõrjekahurit. Lisaks sai näha kaitseväe kiirabisõidukit, pioneeride teelaotusmasinat ja mereväe radarit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles