R, 9.12.2022

GALERII ⟩ Kaitsevägi tõi isadepäevaks Emajõelinna tankid ja Lotte

Kaitsevägi tõi isadepäevaks Emajõelinna tankid ja Lotte
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Isadepäeva tähistamisele olid tänavu Tartu ülikooli spordihoonesse tulnud ka liitlaste lahingugrupi sõdurid Ühendkuningriigist ja Taanist, kes oma tehnikat lastele ja nende isadele tutvustasid.
Isadepäeva tähistamisele olid tänavu Tartu ülikooli spordihoonesse tulnud ka liitlaste lahingugrupi sõdurid Ühendkuningriigist ja Taanist, kes oma tehnikat lastele ja nende isadele tutvustasid. Foto: Sille Annuk

Sel pühapäeval tähistasid kaitseväelased koos sõprade ja külalistega isadepäeva Tartus. Tasuta kogupereüritusel demonstreeriti huvilistele militaartehnikat ning politsei ja päästeameti masinaid.

Isadepäeva tähistati tänavu Tartu ülikooli spordihoones hommikul kella kümnest alates ning üritus kestis kella kolmeni päeval. Näituste, demonstratsioonesinemiste ja mängudega tutvustasid enda tegevusi kaitseväelased, liitlaste lahingugrupp, päästeameti, politsei- ja piirivalveameti töötajad, kaitseliitlased ning vanglateenistujad.

Tegevust ja uudistamist jätkus nii suurtele kui väikestele, sest lapsed said suu magusaks suhkruvatist ja isad relvi uudistades meenutada ajateenistuses veedetud päevi. Kaitsevägi näitas oma relvastuse ja varustuse seas muu hulgas ka miinipildujat, liikursuurtükki, jalaväe lahingumasinaid ja õhutõrjekahurit. Lisaks sai näha kaitseväe kiirabisõidukit, pioneeride teelaotusmasinat ja mereväe radarit.

Liitlaste lahingugrupi sõdurid Ühendkuningriigist ja Taanist tõid kohale tankid Challenger 2 ja Leopard 2A7, jalaväe lahingumasinad Warrior ja liikursuurtüki AS90.

Päästeamet osales tänavusel perepeol kuue tuletõrjeautoga, lisaks sai mängida mänge, mis eluliselt tõsised. Näiteks, kuidas pakkida evakuatsioonikotti.

Naiskodukaitsjate ja politseinikega sai samuti õppida, kuidas kriisideks valmis olla, ning nad tutvustasid nutirakendust «Ole valmis!». Kohapeal olid proovimiseks simulaatorid, mis rõhutasid liiklusohutuse tähtsust, näiteks üle katuse rulluv auto.

Vanglateenistus näitas vangivalvuri varustust ning pani välja näituse vanglas keelatud, kuid vangidelt leitud esemetest.

Päeva juhtisid Lotte ja tema sõbrad ning printsessid Elsa ja Anna. Külastajatele jagati mitmesuguseid meeneid: pastapliiatseid ja kommi, aga ka näiteks joogipudeleid ja riiete külge õmmeldavaid embleeme kirjaga «Isa kaitseb».

Kõikide laste isadepäev on traditsiooniline kogupereüritus, mis sai alguse 2002. aastal ning toimub iga kord erinevas Eesti linnas.

Märksõnad
Tagasi üles