Kristofer Seema
, Tartu Postimehe spordireporter

Tartu JK Tammeka tegi Premium liiga viimases voorus 1 : 1 viigi Paide linnameeskonnaga.

Tammeka liigahooaja viimane kohtumine oli väga suure kaaluga, sest kaotuse korral oli võimalus, et kukutakse liigas kuuendalt kohalt kaheksandaks. Lähim jälitaja Narva Trans, kes oli enne viimast vooru Tammekast vaid ühe punkti kaugusel. Trans läks koduväljakul vastamisi juba viienda positsiooni kindlustanud FC Kuressaarega.

Kaheksandat kohta hoidev Tallinna Kalev võõrustas kodus Nõmme Kaljut. Ka Kalevil oli võidu korral võimalus Tammekast liigatabelis ettepoole tõusta, sest omavahelistest mängudest oli sellel hooajal pealinlastel kirjas kolm võitu ja üks kaotus.

Tartlaste olukorda ei tee lihtsamaks asjaolu, et ka Paide vajas kolmanda koha kindlustamiseks head tulemust, sest lähim jälitaja Kalju jäi neist vaid kahe punkti kaugusele.

Mängu käik

Tammeka domineeris selgelt kohtumise algust. Kuigi pall oli Tartu meeste käes olid nad raskustes heade võimaluste loomisega. Paide üritas väravani jõuda pigem kiirete kontrarünnakutega. Suur faktor oli eile sadanud vihm, mis tegi väljaku üpris pehmeks ja mängu ülesehitamise keeruliseks.

23. minutil sai Robi Saarma pika palli ette, kuid Tammeka väravavaht Richard Aaland jõudis esimesena olukorda. Mehed põrkasid kokku ja Aaland jäi murule lebama. Õnneks ei saanud jõulises olukorras keegi vigastada.

Osaliselt mängu käigu vastu asus 31. minutil Paide 1 : 0 juhtima. Saarma tsenderdas karistuslöögist palli tagaposti, kust Hindrek Ojamaa söötis ühe puutega värava alla. Mänguvahendi saatis ühe puutega väravasse Sergei Mošnikov.

Pärast avaväravat avanes mäng selgelt ning võimalusi tekkis mõlemale poole. 35. minutil saatis Tammeka äärekaitsja Taijo Teniste üle puusa Paide värava poole tugeva löögi, kuid Ebrima Jarju suutis hea tõrjega Paide puuri puhtana hoida. Poolaja viimase võimaluse sai Gerdo Juhkam, kelle kauglöök lendas napilt üle värava.

Teine poolaeg

Tartu pani teise poolaja alguses Paide tugeva surve alla. Tekitatud võimalusi ei suudetud ära lüüa ja mäng võrdsustus. 75. minutil tasus initsiatiivi hoidmine ennast ära. Ilusa kombinatsiooniga avati mäng paremale äärele, Tanel Lang tsenderdas tahaposti, kus oli markeerimata Tammeka selle hooaja suurim väravakütt Kevin Mätas, kes suunas peaga palli väravasse.

82. minutil tehti fännide pikisilmi oodatud vahetus. Aalandi asemel tuli väljakule Karl Johan Pechter, kes lahkub hooaja lõppedes pikaaegse koduklubi ridadest. 21 aastat Tammeka värve kandnud mees teenis publikult suure aplausi.

Kohtumise viimaseid minuteid valitses Tammeka, kuid Paide suutis kaitses piisavalt hästi seista ja kindlustas vajaliku viigipunktiga eurokoha. Mängu lõppskoor oli 1 : 1.

Positsioon säilitati

Viiendana lõpetanud Kuressaare tegi Narvas 2 : 2 viigi Transiga, mis tähendas ühtlasi, et et Tammeka säilitas punktilise eduga Transi ees kuuenda koha. Kaheksandana lõpetanud Tallinna Kalev kaotas koduväljakul 0 : 3 Nõmme Kaljule, mis jättis nad Premium liigas kaheksandale positsioonile.