Bigbank sai eurohooaja avamängus kindlast eduseisust valusa kaotuse

Kristofer Seema
, Tartu Postimehe spordireporter
Tartu saab slovakkide vastu uue võimaluse juba 16. novembril kodusaalis.
Tartu saab slovakkide vastu uue võimaluse juba 16. novembril kodusaalis. Foto: SK Duo

Bigbank Tartu jäi 8. novembril Slovakkias mängitud Challenge Cupi avaringis 2:3 (25:22, 25:23, 24:26, 20:25, 10:15) alla Prešovi Mirad Unipole.

Tartu tuli eurohooajale suurepärase vormi pealt. Koduliigas oldi kaotusekibedust tuntud vaid korra. Kohtumine toimus väikses saalis, kuid tribüünidele oli kogunenud 500 inimest, kes Prešovi meeskonda häälekalt toetasid.

Bigbank alustas mängu koosseisus: sidemängija Markkus Keel, nurgamehed Timo Lõhmus ja Taavet Leppik, temporündajad Mart Naaber ja Kevin Soo, diagonaalründaja Matej Šmidl ning libero Rait Rikberg.

Hea algus

Mängu alustas teravamalt kodumeeskond, kes läks kiireslt 3:0 juhtima. Geim kulges edasi punkt-punkti mängus, kuni seisuni 15:15, kui Tartu ette murdis. Eriti hoogu sattus diagonaalründaja Šmidl, kes lõi avageimis koguni 7 punkti. Avageim lõppes seisuga 25:22 Bigbanki kasuks.

Teine geim kulges võrdselt kuni seisuni 5:5. Pärast seda pani Tartu teise käigu sisse ja vahe püsis 3-4 punkti juures. Korra oldi juba 5-punktilises eduseisus, kuid enda lihtsad vead aitasid Slovakkia tiimi geimi tagasi.

Õnneks võitsid Tartu mehed seisult 23:23 kaks punkti järjest ja kokkuvõttes teise geimi 25:23.

Täielik lagunemine

Kohe kolmanda geimi alguses jäädi 2:5 taha. Pärast peatreener Alar Rikbergi mitmeid mõtlemisaegu jõuti küll vastastele kohati järgi, aga geimilõpp kuulus siiski Prešovile 26:24.

See, et Tartu mäng ei sujunud, näitas ka korduv sidemängijate vahetamine, kohati tuli Keelt väljakule asendama Ronald Järv. Kolmandas geimis näitas teiste seas imelist mängu ka 17-aastane Prešovi diagonaalründaja Erik Gulak, kes tõi selle aja jooksul koguni 10 punkti ja seda 75-protsendilise rünnakutäpsuse juures. Märgatavalt paranes ka slovakkide servi vastuvõtt.

Neljas geim kuulus juba täielikult Prešovile. Vastaste üleolekut mõistis ka peatreener Rikberg, kes vahetas järgemööda platsilt välja Keele, Leppiku ja Šmidli, et nad otsustavaks geimiks värskemad oleksid. Neljas geim kokkuvõttes kodumeeskonnale 25:20.

Viies geim algas tartlaste mitme lihtsa eksimusega ja oldigi kohe taga 1:4. Tundus, et enne puhkust saanud põhimeestes polnud endiselt vajalikku värskust ja selgust, et platsil omad asjad ära teha. Kokkuvõttes ei suudetud enam geimi alguse suurt kaotusseisu tasa teha ja nii kaotati otsustav geim 10:15 ja kogu mäng 2:0 eduseisust 2:3.

Bigbanki ja Prešovi paari teine kohtumine toimub eestlaste koduväljakul Tartu ülikooli spordihoones juba 16. novembril.

Mängu statistika:

Bigbanki punktitoojad: Šmidl 20 (efektiivsus +10, rünnak 47%), Lõhmus 15 (+4, 32%), Leppik 12 (+6, 24%), Naaber 12 (+11, 55%).

Prešovi punktitoojad: Smolej 26 (+20, 51%), Gulak 22 (+15, 45%).

Bigbanki vastuvõtt oli 46% ja rünnak 40%, Prešovi vastuvõtt oli 48% ja rünnak 44%.

Bigbank teenis 14 blokipunkti ja lõi 9 ässa (17 viga), Prešovi teenis 14 blokipunkti ja lõi 9 ässa (17 viga).