Sulgpallitalent Tauri Kilk tegi Vilniuses puhta töö

Kristofer Seema
, Tartu Postimehe spordireporter
Tauri Kilk (keskel) loovutas vastasele teel tiitlini kõigest ühe geimi.
Tauri Kilk (keskel) loovutas vastasele teel tiitlini kõigest ühe geimi. Foto: Triiton

Tänavusel juunioride EMil viienda koha saanud Triitoni sulgpalliklubi kasvandik Tauri Kilk (18, pildil) näitas nädalavahetusel oma mänguoskusi ka Vilniuses peetud Junior International Seriesi kategooria turniiril RSL Lithuanian Junior. 14 riigi sulgpallijuunioride konkurentsis jäi tartlane alistamatuks kahes mänguliigis.

Noormeeste üksikmängus oli esimese asetuse saanud Kilgil 44 konkurenti. Turniirivõiduks tuli võita viis vastast, neist neli alistas tartlane kahes geimis.

Avaringis vaba olnud Kilk võitis teises ringis India esindajat Madhurr Dhingrat 21:14, 21:13 ja kolmandas Inglismaa mängijat Arya Admanet 21:11, 21:6. Veerandfinaalis suutis ukrainlane Vladislav Kunin Kilgi vastu geimides koguda vaid kaheksa ja kuus punkti. Poolfinaalis oli tema kaasmaalane Oleksi Titov veidi edukam, kuid temagi kaotas lõpuks kindlalt 14:21, 11:21. Finaalis oli Kilgi vastaseks kolmas ukrainlane järjest, teise asetusega Mihhailo Višnevõi. Avageimi võitis ukrainlane 21:18, kuid teises jäi sama tulemusega peale Kilk. Otsustav kolmas geim kulges juba eestlase taktikepi järgi ja lõppes 21:9.