P, 27.11.2022

Maaülikooli rektor pälvis Balti Assamblee medali

Tartu Postimees
Maaülikooli rektor pälvis Balti Assamblee medali
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mait Klaassenit autasustati medaliga panuse eest haridus- ja teaduskoostöö edendamisel Balti riikides ning Läänemere metsanduse, veterinaaria ja põllumajanduse ülikoolide koostööalgatuse (BOVA) arendamise ja juhtimise eest.
Mait Klaassenit autasustati medaliga panuse eest haridus- ja teaduskoostöö edendamisel Balti riikides ning Läänemere metsanduse, veterinaaria ja põllumajanduse ülikoolide koostööalgatuse (BOVA) arendamise ja juhtimise eest. Foto: Läti parlament

Eesti maaülikooli rektor Mait Klaassen osales kuu lõpus Riia kunstimuuseumis toimunud tseremoonial, kus talle anti üle tänavune Balti Assamblee medal.

Assamblee konsultant Rovena Berga märkis, et rektorit autasustati medaliga panuse eest haridus- ja teaduskoostöö edendamisel Balti riikides ning Läänemere metsanduse, veterinaaria ja põllumajanduse ülikoolide koostööalgatuse (BOVA) arendamise ja juhtimise eest.

«Medal on sümbol, mis tuletab meile meelde, et me ei tohi kunagi unustada koostöö väärtust ja jõudu ning omavahelist sõprust,» lisas Berga.

Balti Assamblee loodi pärast Baltimaade taasiseseisvumist, mil tekkis vajadus Balti riikide suurema koostöö järele. Parlamentaarse koostöö organisatsiooni loomise resolutsioonile kirjutati alla 8. novembril 1991. Balti Assamblee laiem eesmärk on riikidevahelise koostöö ja ühtsustunde arendamine, teabe vahetamine ja ühtse Baltimaade välispoliitika kujundamine.

Maaülikooli rektori ametit peab Klaassen selle aasta lõpuni. Siis asub rektori ametisse professor Ülle Jaakma. 

Märksõnad
Tagasi üles