Tammeka alistas üliolulises kohtumises lähirivaali

Kristofer Seema
, Tartu Postimehe spordireporter
Tammeka ei lasnud Transil endale sellel hooajal mitte ühtegi väravat lüüa.
Tammeka ei lasnud Transil endale sellel hooajal mitte ühtegi väravat lüüa. Foto: Liisi Troska

Tartu JK Tammeka alistas Premiumi liiga 34. voorus kodusel Tamme staadionil 2:0 Narva Transi ning tõusis tabelis kuuendale kohale.

Tammeka alustas kohtumist suurepäraselt. Eduseis haarati 18. minutil, kui kõigepealt teeniti pärast Denys Taraduda käega mängu penalt. Transi väravavaht Aleksei Matrossov suutis Kevin Mätase 11 meetri karistuslöögi tõrjuda. Järgnes nurgalöök, kus Mätas lõi peaga latti, aga jätkuolukorras suunas Reio Laabus palli väravasse ning viis Tammeka juhtima.

Juba 34. minutil lõi Taijo Teniste seisuks 2:0. 34-aastane äärekaitsja saatis värava poole teele tugeva löögi, mis rikošetiga maandus külaliste võrgus. Tabamust tähistas vanameister tagurpidisaltoga.

Video Teniste efektsest saltost:

Teisel poolajal avaldas Trans kodumeeskonnale kõvasti survet, kuid Tammeka kaitse pidas vastu. Tasuks 2:0 võit, mis tõstis Tammeka Premiumi liigas kuuendale kohale. Trans langes seitsmendaks, kuid kahte meeskonda lahutab vaid üks punkt.

Hooaja lõpuni on jäänud veel kaks vooru. Järgmises mängus sõidab Tammeka külla Tallinna JK Legionile. Kohtumine toimub 11. novembril kell 19.