Kristofer Seema
, Tartu Postimehe spordireporter
Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreener Nikolajs Mazurs.
Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreener Nikolajs Mazurs. Foto: Sille Annuk, Tartu Postimees

Tartu Ülikool Maks & Moorits kaotas võõrsil Eesti-Läti korvpalliliigas pallivale Ukraina tippklubile BC Prometeile 101:64.

Eelmisel nädalal Pärnu Sadamaga mängides tõsiselt hädas olnud Prometei alustas kohtumist favoriidile vääriliselt. Nelja minutiga juhiti 9:0. Tartu suutis vahet mitte eriti suuremaks lasta ning veerandaja lõpuks oldi taga 14:26. Teisel veerandajal tegi EuroCupil palliv Ukraina tiim asjad selgeks. Domineeriti ründelauas ja hoiti Tartu veerandi jooksul 11 punkti peal. Poolajapausile mindi 53:25 eduseisus.

Teisel poolajal andis Prometei mänguaega võrdselt kõigile meestele, kuid vahe aina kasvas. Kohati juhiti enam kui 40 punktiga. Lõppskooriks jäi 101:64.

Võitjate poolel kogusid viis mees kahekohalise punktisumma. Parimaks tõusis 19 silmaga D. J. Stephens. Tartu poolelt jõudis ainsana kahekohalise skoorini 23 silma kogunud Andrii Voinalovõtš.

Ülikooli korvpallimeeskond langes kaotusega Eesti-Läti liiga tabelis üheksandale positsioonile. Prometei hoiab täiseduga endiselt liidrikohta. Tartu järgmine mäng toimub kodusaalis 5. novembril BC Tarvaga, kes esimeses kuues mängus pole võidurõõmu tunda saanud.

Statistika

Visked väljakult olid meeskondadel suhteliselt võrdsed: Tartul kahepunktivisked 43%, kolmesed 35% ja vabavisked samuti 35%. Prometeil olid samad tabavusprotsendid 47, 42 ja 61.

Lauas domineeris täielikult Ukraina meeskond, kes võttis mängu jooksul koguni 23 ründelauda, Tartu 12 vastu. Kui kodumeeskond tegi vaid viis pallikaotust, siis külalistel kogunes neid lõpuks 18.