Tüli uus vaatus: Gea Kangilaski lahkus sotside Tartu piirkonna juhatusest

Jüri Saar
, arvamustoimetaja
Copy
Tartu abilinnapea Gea Kangilaski peab Emajõelinna sotside juhtimises esile kerkinud probleeme nii tõsiseks, et otsustas piirkonna juhatusest lahkuda.
Tartu abilinnapea Gea Kangilaski peab Emajõelinna sotside juhtimises esile kerkinud probleeme nii tõsiseks, et otsustas piirkonna juhatusest lahkuda. Foto: Ragnar Peets

Sotsiaaldemokraadist Tartu abilinnapea Gea Kangilaski kinnitas, et lahkub erakonna Tartu piirkonna juhatusest, ta on seni olnud ka piirkonna aseesimees.

«Esitasin just avalduse Tartu piirkonna juhatusest tagasi astuda, ma ei ole nõus viisiga, kuidas neid asju on lahendatud,» ütles Kangilaski eile pärastlõunal. «Erakonnast lahkumist ma ei plaani. Ma näengi, et see on probleem piirkonna tasemel, mida minu meelest ei lahendata õigesti. Ei ole nõus juhatuses jõustama seniseid meetodeid oma liikmete ja inimestega käitumiseks.»

Lagunemine erakonna Tartu piirkonnas jõudis avalikkuse ette enne volikogu eelmist istungit 13. oktoobril, kui linnavolinik Karl Aaron Adson teatas, et lahkub erakonnast. Sellele oli eelnenud tema survestamine ja erakonna aukohtusse kaebamine selle eest, et ta koosolekul erakonnakaaslasi nende teadmata salvestas. Järgnes veel hulk lahkujaid, seni viimaste seas Siim Vatalin.

Tagasi üles