E, 6.02.2023

Pallase galeriis avatakse kunstikooli skulptuuriosakonna näitus

Tartu Postimees
Pallase galeriis avatakse kunstikooli skulptuuriosakonna näitus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pallase galerii avab kunstniku loome tagatoad.
Pallase galerii avab kunstniku loome tagatoad. Foto: Margus Ansu

Neljapäeval kell 17 avatakse Pallase galerii suures saalis ja keldrikorrusel kõrgema kunstikooli Pallas skulptuuriosakonna ühisnäitus «Asja armastajad».

Kui tavaliselt ollakse näitusesaalis harjunud vaatama kunstnike loodud taieseid, siis seekordse väljapanekuga soovib Pallase galerii hoopis uurida, mis toimub enne teost.

Väljapanekuga soovitakse anda aimu, kuidas näeb ümbritsevat maailma skulptor, üldisemalt kunstnik. Millised on objektid, mis temas huvi äratavad, mis esteetilisi kogemusi ning tähendusvälju need endas kannavad. Mis seosed loojal tekivad, kui vaatleb ümbritsevat nagu logelev laps, kes taevasse vahtides rünkpilvedes fantastilisi olendeid näeb.

Vaataja ette asetatakse objektid, mille on välja valinud Pallase skulptuuriosakonna tudengid, õppejõud ja sõbrad. Valiku põhjus võib jääda hämaraks, kuid kindlasti ei ole tegemist suvalise kolaga. Igas objektis on midagi, mis on kunstniku silma püüdnud, sundinud uuesti ja uuesti vaatama, mõtisklema ega ole lubanud loobuda. Asjadega võib kaasneda õrn lootus, et neid õnnestub kunagi töös taas kasutada või neist mingil viisil inspiratsiooni ammutada, leidmaks kunagi koht, mis põhjendaks nende jätkuvat olemasolu.

Näitusel osalevad skulptuuriosakonna tudengid ja vilistlased Helli Aas, Aleksandra Ivask, Raigo Kannike, Gertrud Kinna, Viktor Kiss, Olger Lehtsaar, Helene Lüüsi, Karmen Macachor, Aurora Mikk, Kert Elliot Mägi, Eeva Ruth Niitvägi, Tõru-Tõnn Parts, Andi Poolak, Lotta Karoliina Räsänen, S. Tsäko, Andreas Tukmann, Carmen Ööbik ning õppejõud Rasmus Eist, Dmitri Gorbushin, Rauno Thomas Moss ja Tõnis Paberit.

Märksõnad
Tagasi üles