Välk tuli koduväljakul kaotusseisust välja ja teenis vajaliku võidu

Kristofer Seema
, Tartu Postimehe spordireporter
Tartu Välk 494 oli sellel nädalavahetusel lähedal mõlema mängu kaotusele.
Tartu Välk 494 oli sellel nädalavahetusel lähedal mõlema mängu kaotusele. Foto: Tartu PM/Scanpix Baltics

Coolbeti hokiliigas tuli tiitlikaitsja Tartu Välk 494 Astri Arenal välja kaheväravasest kaotusseisust ning alistas Kohtla-Järve SK Viru Sputniku tulemusega 3:2 (0:1, 0:1, 3:0).

Külalised juhtisid kahe kolmandiku järel Allan Saare ja Anton Nekrassovi tabamustest 2:0, kuid otsustaval perioodil pöörasid nelja viimase aasta Eesti meistrid mängu enda kasuks, võites 3:2. Tartlaste väravad viskasid Otar Sakhokia, Maksims Širokovs ja Harri Koll.

Välgu väravavaht Juri Bahturin tõrjus mängu jooksul 28 ning Viru Sputniku tagalat kaitsnud Sergei Andreev 50 vastaste pealeviset.

Nädalavahetuse esimeses kohtumises kaotas Välk Kohtla-Järve HC Everestile tulemusega 4:5 (1:2, 1:1, 2:1, 0:1).

Tartlaste poolel tegid skoori Oleksii Voitsekhivskyi, Aleksejs Širokovs, Harri Koll ja Maksim Turovski. Võitjate väravad viskasid Aleksandr Smetanin, Andrei Parshin, Nikita Pecheritsyn, Maksim Tsaltsev ja lisaajal võidutabamuse sepistanud Erik Salmin.

Välgu väravavaht Antons Naumovs tõrjus mängu jooksul 20 ning HC Everesti tagalat kaitsnud Dmitri Rovda 42 vastaste pealeviset.

Coolbeti hokiliiga tabeliseis: HK Kurbads 10 (5), HC Panter 8 (4), Narva PSK 6 (5), HS Riga 6 (7), Välk 494 6 (6), HC Everest 4 (6), SK Viru Sputnik 0 (5).