Tartlased triumfeerisid Itaalias eriolümpia korvpalliturniiril

Kristofer Seema
, Tartu Postimehe spordireporter
Tartu korvpallimeeskond tõusis Itaalias Sansepolcros peetud turniiril kõrgeimale poodiumiastmele. Foto: Tiina Möll

Itaalias Sansepolcros 13.–16. oktoobrini toimunud Euroopa eriolümpia ühendaval korvpalliturniiril võitis Tartu tiim finaalis 40:29 Belgiat ja sai kaela kuldmedalid.

Kolmepäevasele turniirile kogunes 24 võistkonda kokku 240 sportlasega – see oli aasta suurim rahvusvahelise eri­olümpia võistlus.

Väga edukad olid mõlemad Eesti tiimid. Lisaks Tartu kullale vanemas vanuserühmas ehk 19–30-aastaste sportlaste seas võitis Lääne-Virumaa meeskond nooremas vanuseklassis hõbeda. Finaalmängus jäid nad alla Leedule 19:44.