Tartu volikogu soovib rahvusvahelise lennuühenduse säilimist

Tartu Postimees
Copy
Finnair  Airbus 330 lennuk. Foto on illustreeriv.
Finnair Airbus 330 lennuk. Foto on illustreeriv. Foto: Masakatsu Ukon / Wikimedia Commons

Volikogu andis linnavalitsusele loa korraldada riigihange rahvusvahelisele lennuliinile lennuettevõtja leidmiseks.

Finnair on teatanud, et lõpetab oktoobri lõpus Tartust Helsingisse lendamise. Volikogu on seisukohal, et regulaarne rahvusvaheline lennuühendus on linnale äärmiselt vajalik ning seetõttu on põhjendatud Tartust lendamise määratlemine üldist majandushuvi pakkuva teenusena.

Linnavalitsusele anti luba teha selleks kõik vajalikud toimingud ning korraldada ka riigihange rahvusvahelise lennuliini avaliku teenindamise kohustust täitva lennuettevõtja leidmiseks.

Kujunenud olukord näitab, et turutingimustel on Tartust lendamist keeruline korraldada. Lennuliinile avaliku teenindamise kohustuse kehtestamine annab Tartu linnale suuremad võimalused lennuühenduste toetamiseks. Võimalike sihtkohtadena kaalutakse eelkõige Helsingit, Riiat ja Stockholmi, kuid praegu ei välistata ka Kopenhaagenit ja Varssavit.

Volikogu esimees Kaspar Kokk märkis, et Tartu volikogu on pidevalt rõhutanud nii lennu- kui ka muude transpordiühenduste olulisust mitte ainult linna, vaid kogu Eesti tasakaalustatud arengu seisukohalt.

«Peame pingutama selle nimel, et Tartu oleks avatud ja ligipääsetav rahvusvaheline linn. Transpordiühenduste tähtsust Tartule kui ülikoolilinnale, Euroopa kultuuripealinnale ning ettevõtluse arengule on võimatu üle hinnata,» ütles volikogu esimees.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles