Ülikooli raamatukogus avati Taiwani Hiina-uuringute teabekeskus

Tartu Postimees
Copy
Keskuse loomine tugevdab Eesti ja Taiwani teadusalast koostööd, mille senine rõhk on olnud hiina keele ja kultuuri õppel.
Keskuse loomine tugevdab Eesti ja Taiwani teadusalast koostööd, mille senine rõhk on olnud hiina keele ja kultuuri õppel. Foto: Kristjan Teedema

Tartu ülikooli rektor professor Toomas Asser ja Tartu ülikooli raamatukogu direktor Krista Aru avasid koos Taipei esinduse saadikuga Lätis ja Taiwani rahvusraamatukogu esindajaga esmaspäeval Tartu ülikooli raamatukogus Taiwani Hiina-uuringute teabekeskuse.

Teabekeskuse kaudu saavad raamatukogu lugejad ligipääsu kõrgetasemelisele sinoloogiaalasele kirjandusele ja teaduslikele andmebaasidele.

Koostöölepingu sõlmimise ülikoolipoolse eestvedaja Mart Tšernjuki sõnul on leping oluline ja hädavajalik samm nii Tartu ülikoolis tegutsevatele Hiina-uurijatele kui orientalistidele laiemalt. «Rõõmusta, et meil on nüüd nii palju teemakohast kirjandust siinsamas Eestis võimalik kätte saada,» ütles Tšernjuk.

Keskuse loomine tugevdab Eesti ja Taiwani teaduskoostööd, mille senine rõhk on olnud hiina keele ja kultuuri õppel.

Kokku saab raamatukogu ligi 1700 teost, mille hulgas on peamiselt humanitaar- ja sotsiaalteaduste valdkonda kuuluvad raamatud, sealhulgas on esindatud ajalugu, keeleteadus, kirjandusteadus, filosoofia, religiooniuuringud, majandusteadus, ühiskonna- ja riigiteadused.

Niisugused teabekeskused on loodud 34 rahvusvaheliselt tunnustatud ülikooli juurde, kelle hulka kuuluvad ka näiteks Oxfordi ülikool, Leideni ülikool, Tōkyō ülikool, Austraalia riiklik ülikool ja Toronto ülikool. Kirjanduskogu asub Tartu ülikooli raamatukogu hoidla esimesel korrusel.

Kirjanduskogu loomist koordineeris Tartu ülikooli Aasia keskus, mille eesmärk on toetada Aasia ja Lähis-Ida kultuuride ja poliitiliste suundumuste mõistmist Eestis ning vahendada Lähis-Ida ja Aasia teadmisi.

Tagasi üles