E, 5.12.2022

GALERII ⟩ Elva spordihoones toimunud juubelivõistlustel näidati sportlikke treenitud kehasid

Tartu Postimees
Elva spordihoones toimunud juubelivõistlustel näidati sportlikke treenitud kehasid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Elva spordihoones peeti 1. oktoobril Lõuna-Eesti lahtised karikavõistlused kulturismis ja fitnessis.

Võistluse korraldaja oli Tartu kulturismi ja fitnessi klubi koostöös Eesti kulturismi ja fitnessi liiduga. Elvas võisteldi paljudes kulturismi ja fitnessi kategooriates.

Bikiinifitnessi esindajad näitasid graatsilist lavalist liikumist ja kena sportlikku keha. Body-fitnessi kategoorias osalejate puhul oli näha juba suuremaks treenitud lihasmassi. Wellness-fitnessi puhul võis märgata naiselikku tugevamat trimmis alakeha. Kohal olid ka keerukat vabakava demonstreerinud acrobatic- ja artistic-fitnessi esindajad.

Kõige pikem meesvõistlejate rivi oli mens physique'i kategoorias. See kategooria ei eelda nii suurt lihasmassi, aga vajalik on üldine hea treenitus, korralikult väljajoonistuv kõhulihas ja laiad õlad. Klassikalise kulturismi ja kulturismi esindajad omavad juba korralikku lihasmassi.

Võistluste korraldajatel oli hea meel, et Lõuna-Eesti kulturismitraditsioonid jätkuvad, ja nad loodavad, et ala muutub veel populaarsemaks nii võistlejate kui pealtvaatajate seas.

Naiste bikiinifitnessi absoluutseks võitjaks tuli Tartu esindaja Liis Rosenthal, juunioride bikiinifitnessi võitis Angela Absalon ning naiste ja meistrite body-fitnessi Marian Muuga, mõlemad on pärnakad.

Pärnusse läks ka mens physique'i võit, selle pälvis Märt Erm. Klassikalises kulturismis ja kulturismis jättis võidu koju korralikku vormi näidanud Tartu esindaja Olari Perlin.

Oli meeleolukas sportlik üritus, mis loodetavasti andis ka pealtvaatajatele motivatsiooni treeninguteks ja tervislikuks elustiiliks.

Märksõnad
Tagasi üles