E, 5.12.2022

Teadlased jagavad Tartu ülikooli tehnoloogiainstituudi sünni lugu raamatus

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Teadlased jagavad Tartu ülikooli tehnoloogiainstituudi sünni lugu raamatus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
104-leheküljelise raamatu on välja andnud TÜ kirjastus, toimetanud ja kirjutanud Tiia Kõnnussaar ning kujundanud Peeter Paasmäe.
104-leheküljelise raamatu on välja andnud TÜ kirjastus, toimetanud ja kirjutanud Tiia Kõnnussaar ning kujundanud Peeter Paasmäe. Foto: Postimees / SILLE ANNUK

Tartu ülikooli tehnoloogiainstituut asutati 2001. aastal, innustamaks teadlasi rakendama oma oskusi kõrgtehnoloogiliste ettevõtete heaks. Instituudi asutamis- ja arengulugu sai kirja vastilmunud raamatusse «Tartu ülikooli tehnoloogiainstituut – kaks aastakümmet teaduse eesliinil».

Kogumik on valminud tehnoloogiainstituudi alguse juures võtmerolli mänginud teadlaste Hele Everausi, Mart Ustavi ja Erik Puura ning instituudiga peaaegu algusest saati tihedalt seotud professorite Tanel Tensoni, Andres Meritsa, Mart Loogi, Alvo Aabloo, Hannes Kollisti ja Reet Kure koostöös. Üheksa tippteadlast kirjeldavad instituudi algusaastaid ja võitlusi ning seda, kuidas ollakse aja jooksul kasvanud. Labori nr 414 algusaegadest ehk Eesti molekulaarbioloogia sünnist kirjutab Andres Metspalu.

Tiia Kõnnussaar.
Tiia Kõnnussaar. Foto: Margus Ansu
Märksõnad
Tagasi üles