Peipsimaa muuseumis saab näha eri kõnepruuke tutvustavat näitust

Tartu Postimees
Copy
Rändnäitus tutvustab piirkonna erinevaid keeli ja murrakuid.
Rändnäitus tutvustab piirkonna erinevaid keeli ja murrakuid. Foto: MTÜ Peipsi Koostöö Keskus

Peipsimaa muuseumis tutvustati rändnäitust «Peipsiveere keelerikkus», mis heidab pilgu kohalikele murretele. Ka sai rändnäituse esmaesitlusel tutvuda Peipsimaa muuseumi ja püsinäituse «Peipsi järve elu tuba» uute ajakohaste tehniliste lahendustega.

Peipsimaa kultuuripärandile suunatud koostööprojekti PeipsiRing ühe tegevusena on panustatud Peipsimaa muuseumi ja püsinäituse «Peipsi järve elu tuba» täiendamisele nii uute tehniliste lahendustega kui ka ekspositsiooni uuendamisega, millega külastajad saavad tutvuda muuseumis sügistalvisel perioodil ettetellimisel.

Oktoobrist saab muuseumis tutvuda ka uue rändnäitusega «Peipsiveere keelerikkus», mis annab ülevaate mõningatest Peipsimaa kõnepruukidest. Eri piirkondade murdeid tutvustavatelt stendidelt leiab ülevaate murrete ja neile iseloomulike keelejoonte kohta.

Rändnäitus on Peipsimaa muuseumis 14. oktoobrini. Seejärel saab seda uudistada 30. oktoobrini Kääpal Kalevipoja kojas. Edasi rändab näitus sellest huvitatud koolidesse, pärandikeskustesse, muuseumitesse, kogukonnakeskusesse ja mujalegi. 

Rändnäituse sisu looja on Mari Niitra ja kujundaja Artur Kuus. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles