E, 5.12.2022

Tartu kunstimajas avatakse Caroliina Luhametsa isikunäitus

BNS
Tartu kunstimajas avatakse Caroliina Luhametsa isikunäitus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu kunstimajas on näitus avatud 6. novembrini.
Tartu kunstimajas on näitus avatud 6. novembrini. Foto: artur laugamets

Tartu kunstimaja väikeses saalis avatakse 7. oktoobril tänavuse hotell Pallase maalikunstistipendiumi pälvinud Caroliina Luhametsa isikunäitus «Eluolu».

Näituse keskmeks on kodu olemus ja selle mõjutused. Maalidel on kujutatud momente, mis kirjeldavad kunstniku eluolu, isiklikke väärtusi ning mõjutusi minevikust ja olevikust.

Kunstniku sõnade järgi kerkis idee teha midagi kodu olemuse ja olulisusega pähe juba ligi kolm aastat tagasi, kui selle olemuse tähenduslik pool muutus aja jooksul mitu korda.

«Esialgu me olime kõik lukustatud kodudesse ja siis räägiti sellest, kui keeruline ja pingeline on olla kogu aeg nelja seina vahel. Nüüd on kodu hoopis soojemas ja olulisemas kontekstis. Oleme tänulikud selle üle, et meil on turvaline koht hingerahuks, ilma et peaksime sealt põgenema või hirmu tundma,» ütles Luhamets.

Caroliina Luhamets õpib Tartu kõrgemas kunstikoolis Pallas maalikunsti erialal. 2022. aastal pälvis ta hotell Pallas maalikunstistipendiumi. Peamiselt leiab noore kunstniku kogust õli- ja akvarellmaale, söejoonistusi ja pastellmaale.

SA Tartu Kultuurkapital, hotell Pallas ja kõrgem kunstikool Pallas asutasid koostöös Tartu kunstnike liiduga hotell Pallase nimelise maalikunstistipendiumi, aitamaks kaasa maalikunsti arengule ning üliõpilaste loometegevusele.

Stipendium määratakse kutsutud konkursi korras Pallase maaliosakonna ühele üliõpilasele või maksimaalselt kolmeliikmelisele grupile. Võitja pälvib lisaks 1000 euro suurusele stipendiumile näituseaja Tartu kunstimajas. Varasemad stipendiaadid on Mia Melanie Saar ja Maris Paal.

Näitust toetab kultuurkapital.

Näitus on avatud 6. novembrini.

Märksõnad
Tagasi üles