E, 5.12.2022

Öisel Friday Night Runil stardib üle 1000 inimese

Tartu Postimees
Öisel Friday Night Runil stardib üle 1000 inimese
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2021. aasta Friday Night Runi start.
2021. aasta Friday Night Runi start. Foto: Ardo Säks

Tartu kesklinnas toimub kuuendat aastat järjest jooksuüritus Friday Night Run, kuhu on oodata üle 1000 spordisõbra. Esimest korda esineb enne starti Siimi ning Raekoja platsi täidab lasersõu.

Üritus saab alguse 30. septembril kell 20, mil Raekoja platsi lavale astub Siimi, kes on Hiiumaalt pärit produtsent/DJ ja on kogunud viimase paari aasta jooksul tuntust julge ja energiarohke stiiliga. Samal ajal täidab Raekoja platsi lasersõu.

«Kuna tegemist on juba kuuenda Friday Night Runiga, tahtsime osalejatele midagi uut ja vinget pakkuda. Usun, et üha populaarsust koguv Siimi ja samal ajal toimuv lasersõu annavad üritusele uut hingamist,» selgitab Friday Night Runi projektijuht Oliver Kivimäe.

Mullu palju positiivset tagasisidet saanud rada joostakse ka tänavu. Neljakilomeetrisel trassil näevad kõndijad ja jooksjad ikoonilisi ja kauneid kohti: Raekoja plats ja «Suudlevad tudengid», Tartu ülikooli peahoone, Tartu tähetorn, Toomemägi, püssirohukelder, Kuradisild ning Inglisild.

Friday Night Runist on igal aastal osa võtnud tuhatkond inimest. Ürituse osalejate rekord püstitati 2019. aastal, kui Raekoja platsile kogunes 1444 ööjooksjat.

Päev pärast Friday Night Runi, 1. oktoobril algab Tartu linnamaraton. Kavas on 42, 21 ja 10 km distantsid. Lisaks leiavad Tartu südalinnas aset traditsioonilised lastejooksud.

Märksõnad
Tagasi üles