T, 6.12.2022

Rahvusvaheline rohesihtkohtade konkurss tunnustas taas Tartut

Tartu Postimees
Rahvusvaheline rohesihtkohtade konkurss tunnustas taas Tartut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
SA Tartumaa Turismi rohevaldkonna juht Maret Kuresoo (paremal, üles tõstetud kätega) koos kolleegidega Saaremaalt, Hiiumaalt ja Järvamaalt.
SA Tartumaa Turismi rohevaldkonna juht Maret Kuresoo (paremal, üles tõstetud kätega) koos kolleegidega Saaremaalt, Hiiumaalt ja Järvamaalt. Foto: Tartu linnavalitsus

Säästvat turismi arendav ülemaailmne organisatsioon Green Destinations valis Tartu juba kolmandat aastat järjest kestlike sihtkohtade esisaja hulka.

Tartu osales sel aastal konkursil keskkonnahoidlike ürituste korraldamise juhendiga. Juhend valmis SA Tartu 2024 ning konsultatsiooniettevõtte Acento koostööna ning see on praktiline abivahend igale ürituse korraldajale. Juhendi abil on ürituse korraldajal võimalik üles leida võimalused, kuidas olla oma tegevuses keskkonnahoidlikum.

Kõik kultuuripealinna Tartu 2024 programmi kuuluvad üritused on korraldatud keskkonnahoidlikult ning juba 2022. aasta juulist on eesmärk, et kõik Tartu avalikus ruumis korraldatavad üritused lähtuks juhendi miinimumnõuetest.

«Et soovime kultuuripealinnana silma paista just keskkonnahoidliku sündmuskorraldusega, on roheliste sündmuste juhise jõudmine saja parima eduloo hulka selge märk, et oleme oma sihid ja sammud õigesti seadnud,» ütles Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg.

Rohesihtkohtade nimekirja valimise eelduseks on silmapaistev edulugu, millest on ka teistel kestlikel turismisihtkohtadel õppida. 2020. aastal pälvis Tartu samal konkursil teise koha keskkonna ja kliima kategoorias, kui tunnustamist leidis ülelinnaline rattaringlus ja eestimaise rohegaasiga sõitvad linnaliinibussid. 2021. aastal esitati Tartu edulooks autovabaduse puiestee, mis nomineeriti keskkonna ja kliima kategoorias kuue parima hulka.

Green Destinations Stories Awardsi auhinnatseremoonia toimus 27. septembril Ateenas.

Eesti sihtkohtade osalemist programmis Green Destinations rahastab Euroopa regionaalarengu fond ja programmi koordineerib EASi ja Kredexi ühendasutus.

Märksõnad
Tagasi üles