P, 10.12.2023

Isamaa ja EKRE algatasid umbusalduse avaldamise Elva vallavalitsusele

Tartu Postimees
Copy
Erakorralisel volikogu istungil jäi opositsioonil vallavalitsuse kukutamisest puudu üks hääl.
Erakorralisel volikogu istungil jäi opositsioonil vallavalitsuse kukutamisest puudu üks hääl. Foto: Margus Ansu

Elva vallavolikogu 26. septembri istungil andsid 13 vallavolikogu liiget üle umbusaldusavalduse vallavalitsuse vastu. Umbusaldusavaldusega on liitunud volikogu Isamaa ja EKRE fraktsiooni liikmed ning fraktsioonitu Toomas Laatsit.

Elva vallavolikogu Isamaa fraktsiooni esimees Fred Koppeli sõnul heidavad volikogu liikmed vallavalitsusele ette nõrka juhtimist ja finantsdistsipliini, mida eriti selgelt näitab värske eelarvestrateegia ja arengukava.

«Vallavalitsus on eelarvestrateegia ja arengukavaga sisuliselt tunnistanud Elva valla investeerimisvõimetuks,» selgitas Koppel. «Ujula ehitamine on lükatud määramatusse tulevikku. Vallajuhid küll möönavad, et investeerimisvõimekust saaks suurendada, kärpides püsikulusid, kuid samas ei olda nõus kärpeid tegema.» 

Vallavolikogu EKRE fraktsiooni esimees Aivar Õun märgib, et vajadus umbusaldusavaldus esitada oli kasvanud möödapääsmatuks. «Volikogusse valitud liikmed kannavad vastutust seista valla arengu eest. Kui võimukoalitsioon järjekindlalt ignoreerib opositsiooni konstruktiivseid ettepanekuid valla juhtimise parandamiseks, on umbusalduse esitamine meie kohus,» lisab Õun.

Umbusaldamise hääletus toimub erakorralisel volikogu istungil, mille toimumisaeg ei ole veel teada.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles