Noor sulgpallitalent saavutas EMil ajaloolise tulemuse

Tartu Postimees
Marti Joost peale võidukat mängu turniiri kolmandas ringis.
Marti Joost peale võidukat mängu turniiri kolmandas ringis. Foto: Hispaania Sulgpalliliit

21.–24. septembrini toimusid Hispaanias Ibizal Euroopa U15 meistrivõistlused sulgpallis. Kõige edukam oli Marti Joost (Nõo Spordikool), kes saavutas üksikmängus viienda koha, mis on läbi aegade parim tulemus, mille Eesti sportlased selles vanuseklassis saavutanud on.

Avaringis alistas Joost itaallase Davide Izzo 21:10, 22:20. Järgmises kohtumises läks ta vastamisi soomlase Axel Grasiga, kelle vastu teenis ta 46 minutilises lahingus 15:21, 21:18, 21:14 võidu. Kolmanda ringi kohtumises alistas Joost kolmes geimis sakslase Leon Kaschura seisuga 21:14, 12:21, 21:15. Selle võiduga kindlustas Joost pääsme kaheksa parema hulka.

Joost kohtus 23. septembril veerandfinaalis prantslase Arthur Tatranovaga. Paraku võitis mängu prantslane tulemusega 21:14, 21:13. Finaalis jäi Tatranova alla esimese asetusega portugallasele Tiago Berenguerile.

Poiste paarismängus saavutas Joost koos Rasmus Roogsooga (Triiton) üheksanda koha.