E, 5.12.2022

Elva keskväljakule jõuab laulupeoteemaline rändnäitus

Tartu Postimees
Elva keskväljakule jõuab laulupeoteemaline rändnäitus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rändnäitus «Laulupeo teekond läbi aegade» avati aprillis Otepääl. Nüüd jõuab see Elvasse.
Rändnäitus «Laulupeo teekond läbi aegade» avati aprillis Otepääl. Nüüd jõuab see Elvasse. Foto: Maarius Suviste

Eesti rahvakultuuri keskus koos MTÜ Tantsupeomuuseumiga on viinud ringreisile üle Eesti fotonäituse «Laulupeo teekond läbi aja». Järjekorras neljandana jõuab näitus Elva keskväljakule.

Näituse pidulik avamine on esmaspäeval, 26. septembril kell 19 Elva keskväljakul. Sõna saab Eesti rahvakultuuri keskuse direktor Kalle Vister ja Elva vallavalitsuse esindaja ning kohalikud kollektiivid esitavad meeleoluka kontserdiprogrammi. Näitust «Laulupeo teekond läbi aja» eksponeeritakse Elvas 20. novembrini.

Rändnäitus on liikvel olnud 15. jaanuarist. Selle esimene võõrustaja oli Tõrva. Elvasse jõudis näitus Põlvast ning enne seda on inimesed saanud seda nautida Võru ja Otepää keskväljakul. Enne jõuluaega jõuab väärikas ülespanek Viljandisse. Näituse koostas ajaloolane Jaak Juske koostöös fotomuuseumi ja Tallinna kultuuri- ja spordiametiga. Näitusel eksponeeritakse üldlaulupidude rongkäikude fotosid aastatest 1896–2014 ning see koosneb 72 suurest tahvlist mõõtudes 2 x 2,5 meetrit.

Esimest korda eksponeeris näitust 2019. aastal Tallinna Vabaduse platsil Tallinna kultuuri- ja spordiamet. Käesoleval aastal on  tantsupeomuuseum ja Eesti rahvakultuuri keskus ühendanud jõud paljude Eesti omavalitsustega, et ajaloolisest väljapanekust saaksid osa inimesed üle Eesti.

Märksõnad
Tagasi üles