L, 26.11.2022

Linn jätkab Tartu–Rahinge–Ilmatsalu kergliiklustee ehitust

Tartu Postimees
Linn jätkab Tartu–Rahinge–Ilmatsalu kergliiklustee ehitust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Esimese etapina valmis 3,2 kilomeetri pikkune teelõik Ilmatsalu ringist Rahinge külani.
Esimese etapina valmis 3,2 kilomeetri pikkune teelõik Ilmatsalu ringist Rahinge külani. Foto: Kristjan Teedema

Esmaspäeval algab Rahinge ja Tüki küla vahelise jalg- ja rattatee ehitus, mis on teine etapp Tartu linna ja Ilmatsalu asulat ühendava kergliiklusteest.

Esimese etapina valmis 3,2 kilomeetri pikkune teelõik Ilmatsalu ringist Rahinge külani, sel ja järgmisel aastal jätkuvad tööd lõigul Rahinge–Tüki.

Tartu abilinnapea Raimond Tamm ütles, et uus kergliiklustee toob kindlasti juurde linna suunal rattaga liikujaid, sest tee läbib just linnalähedasi asulaid. «Möödunud aastal rajasime Ilmatsallu ka rattaringluse parkla ning kergliiklustee valmimine muudab rattaga liikumise kahtlemata oluliselt mugavamaks ning ohutumaks. Pean väga mõistlikuks ja vajalikuks, et kõik kuni kümmekond kilomeetrit linnast eemal paiknevad asulad saavad Tartuga kergliiklusteede abil ühendatud,» ütles Tamm.

Maanteeliiklusest eraldatud jalg- ja jalgrattatee rajatakse kolme kilomeetri pikkuse ja kolme meetri laiusena. Kergliiklusteelt saab ohutult maantee kõrval asuvate tõmbekeskuste, nagu Rahinge järve ja ekstreempargi juurde. Koos jalgteega ehitatakse ka nüüdisaegne valgustuslahendus ja paigaldatakse erivalgustus ülekäigukohtadele. Välja ehitatakse kaks puhkekohta, kuhu paigaldatakse pingid ja prügikastid ning rekonstrueeritakse bussipeatused.

Tänavu on kavas rajada Rahinge küla ülekäigukoht koos Pihva ja Joosepi tee osaga. Uue tee rajamisega soovib linn kergliiklusteede võrgustikku laiendada ja olemasolevaid teid ühendada, samuti soovitakse parandada kergliiklejate liiklusohutust maanteel ja ristmikel.

Teed ehitab OÜ TAVT. Tööde maksumus on 997 864 eurot, millest Tartu linn finantseerib 447 864 eurot ja ülejäänud osa katab transpordiamet.

Märksõnad
Tagasi üles