Kristofer Seema
, Tartu Postimehe spordireporter
Märt Rosenthal
Märt Rosenthal Foto: Diana Jesin

Tartu Ülikool Maks & Moorits kaotas ainsas koduses kontrollmängus Valmiera Glass Via meeskonnale 87:93.

Kodumeeskond jäi kohe esimesel veerandajal tagaajaja rolli. Kui mängitud oli kõigest kaheksa minutit, vaatas tabloolt vastu 11:21. Avaveerand lõppes lätlaste eduseisuga 23:15.

Teine veerandaeg jätkus sarnases rütmis. Valmiera mängijad pääsesid kergelt korvi alla ja said sealt lihtsaid punkte. Poolajale mindi lätlaste 13-punktises eduseisus. Neljandal veerandajal sai Tartu oma mängu lõpuks käima. Korra jõuti vastastest isegi kahe punkti kaugusele, kuid kohtumise otsustavatel hetkedel suutsid Valmiera mängijad eksimatult kolmeseid tabada ja võidu ära vormistada.

Suureks erinevuseks oli kohtumises just kolmeste tabavusprotsent. Lätlastel oli see 47,4, tartlastel 29,2.

Saali oli tulnud kodumeeskonda toetama üle 300 inimese, mis annab lootust, et 30. septembril, kui Eesti-Läti liiga avamängus minnakse kell 19 vastamisi Tallinna Kalev/Audentesega, on Tartu ülikooli spordihoone puupüsti täis.

Tartu poolel kerkisid edukaimateks Tomas Pavelka ja Jalan McCloud, kes viskasid mõlemad 15 punkti. Valmiera resultatiivseim oli Tervell Beck 22 silmaga.