Eesti kohal lendavad Saksamaa õhuväe piloodid

Tartu Postimees
Copy
Hävituslennuk Eurofighter Typhoon tegemas ülelendu Lõuna-Eesti kohal.
Hävituslennuk Eurofighter Typhoon tegemas ülelendu Lõuna-Eesti kohal. Foto: NIKOLAY DOYCHINOV

22. ja 23. septembril teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende, Ämari lennubaasis teenivad Saksamaa õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon. Madallennud toimuvad madallennualadel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallennud toimuvad neljapäeval ja reedel Edela-, Lõuna-, Ida- ja Kesk-Eesti madallennualadel, mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) kell 10 kuni 17. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude tegemiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muu hulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennuharjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse ASiga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles