P, 4.12.2022

GALERII ⟩ Valgus- ja muusikaetendus meelitas Elistvere sünnipäevale tuhanded inimesed

Kelly Olesk
, Reporter
Valgus- ja muusikaetendus meelitas Elistvere sünnipäevale tuhanded inimesed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Läinud nädalavahetusel toimunud Valge Öö programm «Maailma loomine» teeb kummarduse esivanemate julgusele luua just selline maailm, milles elame ning tõi kokku kokku soome-ugri, eesti ja ukraina pärimusmuusikud. Elistvere loomapargi sünnipäeva ja Eesti taasiseseisvumispäeva tuli mõisaparki tähistama ligi 3500 inimest.

«Meie esivanemate julgus on viinud meid vabaduseni, mida nii kõrgelt hindame, ent milleni oleme jõudnud läbi keeruliste sündmuste. Ka praegu asume maailma loomise olukorras – taaskord tuleb luua uut. Selleks pole paremat viisi, kui minna tagasi oma juurte juurde ja leida üles vana tarkus, millega uut maailma luuakse,» tutvustas riigimetsa majandamise keskuse (RMK) külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo tänavust teemavalikut.

Seekordse Valge Öö toimumispaigaks valiti Elistvere mõisapark, et tuua valguskunst ka Jõgeva- ja Tartumaa inimestele lähemale. Ühtlasi tähistati sündmusega ka Elistvere loomapargi 25. sünnipäeva. Mõisapark, mis rajati Elistverre 18. sajandi lõpul ja 19. sajandi algul, on loodud Inglise stiilis. Omal ajal kuulus see kümne kaunima maapargi hulka Eestimaal. Valgusinstallatsioonide vahel kulgemine oli seega kulgemine ajaloolistel maastikel.

Valgel Ööl sai vaadata, kuidas valguskunstnikud mängivad valguse, varju ja värvidega, kuidas park sai täis liikuvaid, kõnelevaid pilte ja kuidas see lõi uutmoodi emotsioone ja tähendusi. Muusikalised etteasted paelusid pärimusmuusika sõnumite ja tunnetusega leides üles hingesoppides peituvad soome-ugri juured. Mõjusaks aktsendiks lisati pisut ka Ukraina ja Jaapani geneetikat.

Märksõnad
Tagasi üles