Kohus mõistis Leedu autovarga mitmeks aastaks trellide taha

BNS
Copy
Tartu maakohus mõistis Leedu autovarga viieks aastaks trellide taha.
Tartu maakohus mõistis Leedu autovarga viieks aastaks trellide taha. Foto: Kristjan Teedema / Postimees

Tartu maakohus mõistis autovargustega seotud Leedu kodaniku teisipäeval süüdi kuritegelikku ühendusse kuulumises, karistas teda šokivangistusega ja otsustas ta Eestis välja saata.

Kohus tunnistas Leedu kodaniku Vytautas Kubiliuse lisaks kuritegelikku ühendusse kuulumises süüdi ka grupis ja sissetungimistega toime pandud vargustes ning mõistis talle kuritegude eest kokku viis aastat vangistust. Sellest kuus kuud kuulub kohe ärakandmisele. Karistuse kandmist hakatakse lugema alates leedulase loovutamisest Eestile 6. aprillil.

Ülejäänud karistust ei pöörata täitmisele, kui Kubilius ei pane viis aastat kestva katseaja kestel toime uut tahtlikku kuritegu. Lisakaristusena kohaldas kohus leeduka suhtes Eestist välja saatmist koos sissesõidukeeluga tähtajaga kuus aastat.

Kohus rahuldas nelja kannatanu esitatud tsiviilhagid. Lisaks tuleb mehel aasta jooksul tasuda 3907 eurot menetluskuludeks.

Süüdistuse kohaselt kuulus Vytautas Kubilius autovargustele spetsialiseerunud kuritegelikku ühendusse, mille eesmärk oli teenida raha varastatud sõiduautode või nende osade müügist.

Ta varastas 2017. aasta augustis koos kaaslasega Harjumaalt sõiduauto BMW 525XD väärtusega 9000 eurot. Sama aasta augustis püüdis ta grupis Tartus asuva kortermaja juurest varastada sõiduautot BMW X5. Sõidukist varastas leedulane kaks paari päikeseprille ja 230 eurot.

Veel varastas grupp 2017. aasta augustis Tartus kortermaja eest parklast BMW 525D, püüdis Tartumaal varastada sõiduautosid BMW 523I ja BMW 525 ning Tartus sõidukit BMW 730D. Viimati mainitust varastas leedukas alkomeetri.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles