R, 8.12.2023

Politsei tuvastas Raadi monumendi sodimises kahtlustatavad (1)

Tartu Postimees
Copy
Kahtlustuse kohaselt sodisid naised augustikuu esimesel nädalavahetusel Raadil paiknevat monumenti.
Kahtlustuse kohaselt sodisid naised augustikuu esimesel nädalavahetusel Raadil paiknevat monumenti. Foto: Kristjan Teedema

Politsei tuvastas 25- ja 26-aastase naise, keda on alust kahtlustada augusti algul Tartus Raadi monumendi sodimises.

Tartu jaoskonna menetlusjuhi Timo Reinthali sõnul avastati augustikuu esimesel nädalavahetusel, et Tartus Raadil paiknevale monumendile on spreivärviga kirjutatud loosungeid ning joonistatud mitmesuguseid sümboleid.

«Infole reageerinud politseinikud ümbrusest vahetult kedagi ei tabanud. Küll leiti sündmuskohalt uurimisele kaasaaitavaid detaile ja infokilde,» lisas Reinthal. «Teo toimepanija ning juhtunu täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetluse karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb surnu mälestuse teotamist.»

Nädalapäevad väldanud aktiivse politseitöö ning menetlustoimingute käigus õnnestus politseinikel koguda sedavõrd palju infot, mis võimaldas kindlaks teha kuriteos kahtlustatavad. «Hetkel kogutud info põhjal on alust arvata, et tegemist on kahe naisega, kes ei ole kohalikud,» selgitas menetlusjuht. «Kuriteo asjaolude väljaselgitamine jätkub, kuid kahtlustuse kohaselt sodisid naised augusti esimesel nädalavahetusel Tartus Raadil paiknevat monumenti.»

Reinthali sõnul on Eestimaa eri paigus asetsevad mälestusmärgid ja monumendid juba mõnda aega politsei teravdatud tähelepanu all, mistõttu ei tasu kahelda, et nende rikkujad või sodijad tabatakse ning vastutusele võetakse.

Ta nentis, et oma seisukohtade avaldamiseks on mitmeid legaalseid ja tsiviliseeritud võimalusi, kuid mälestusmärkidele või monumentidele sümbolite ja fraaside kritseldamine ei ole selleks kindlasti sobiv viis.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles