Tänavune sTARTUp Day ärifestival tõotab kujuneda rekordsuureks

Liisa Salekešina
Copy
Ärifestival sTARTUp Day 2019.
Ärifestival sTARTUp Day 2019. Foto: Margus Ansu

Järgmise nädala kolmapäevast reedeni peetav ärifestival sTARTUp Day toob korraldajate eelinfo kohaselt Tartusse rekordarvu rahvusvahelisi esinejaid, festivali ajaloo suurima demoala ning eriti mahuka seminariprogrammi.

Kuuendat korda toimuvale festivalile oodatakse üle 3500 osaleja Eestist ja välismaalt. «Huvi on erakordselt suur. Rõõm on näha, et Tartusse on tulemas arvukalt külalisi nii Põhjamaadest ja Baltikumist kui ka kaugemalt,» ütles sTARTUp Day peakorraldaja Mart Lättekivi.

Festivali fookuses on tänavu uuenduslikkus ja ettevõtlik mõtteviis, mida vaevad kahel laval eri valdkondade tippettevõtjad ja eksperdid. Esimesel päeval räägitakse uutest tehnoloogiatest energeetika, transpordi, toidu, (kosmose)lennunduse ja targa linna lahenduste vallas. Teine festivalipäev keskendub ettevõtlusoskustele ja inspiratsioonilugudele.

Festivali eelürituste päeval, 24. augustil on kavas mitukümmend eriilmelist kõrvalüritust, sealhulgas eraldi programm juhtidele, mille keskmes on rohepööre, logistika ja muudatused metallitööstuses.

sTARTUp Pitchingu konkursil võistleb üle 350 000-eurose auhinnafondi nimel regiooni 40 parimat iduettevõtet. Festivali demoalal tutvustab uuenduslikke lahendusi üle 80 organisatsiooni. Lisaks on festivalil eraldi noorteala 10–19-aastastele.

Lättekivi avaldas arvamust, et sTARTUp Day teeb eriliseks selle energia. «See on festival kõigile ettevõtlikele inimestele – sa ei pea olema ettevõtja, et olla ettevõtlik. sTARTUp Dayl saavad kokku äsja alustanud iduettevõtja ja kogenud juht, linnapea ja ambitsioonikas tudeng ning just selliste, pealtnäha juhuslike, kohtumiste tõttu saavad reaalsuseks uued ideed,» sõnas ta.

Tagasi üles