T, 4.10.2022

Põltsamaa lähistel sai valmis ainulaadne seikluspark

Tartu Postimees
Põltsamaa lähistel sai valmis ainulaadne seikluspark
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Wpargi seiklusrada Kamari järve kaldal
Wpargi seiklusrada Kamari järve kaldal Foto: Timo Müürsepp

Reedel, 12. augustil avatakse Põltsamaa lähistel Kamari järve kaldal WPargis piduliku lindilõikamisega kogu Eestis ja Baltimaades ainulaadne seikluspark ning tehakse sooja veelauasõidu Eesti lahtiste meistrivõistluste jaoks.

Põltsamaa seikluspark on 12-meetristele taladele kinnitatud postipark, kus on kuus rada ja kokku 90 mängu või takitust, sealhulgas mitu põnevat laskumist, millest pikim on 130 meetrit ja lõpeb vette maandumisega. See on ainuke seikluspark Eestis, kus saab vette maanduda.

Veel teeb Põltsamaa seikluspargi eriliseks see, et ainsana Eestis on siin kasutatud Kongi turvasüsteemi, mida peetakse seiklusparkide maailmas kõrgeima taseme turvalisusega süsteemiks. «Tavaliselt on seiklusparkides kahe karabiiniga süsteem ja ühe takistuse pealt teisele liikudes tuleb ise oma karabiine kordamööda edasi liigutada, nii et üks karabiin on kogu aeg kinni. Kongi süsteemiga seikluspargis ei ole ronijal isegi võimalust turvakarabiini lahti võtta,» selgitas seikluspargi Wakepark OÜ esindaja Taavi Emajõe.

Ronimine käib Põltsamaa seikluspargis korrus haaval: iga järgmine korrus on eelmisest natuke ägedam, natuke suurem väljakutse ja pakub natuke rohkem närvikõdi. Korruse haaval ronimine annab seikluspargile veel ühe eelise. «Kui tulla turnima koos pere, sõprade või kollektiiviga, püsivad ronijad koos ning saavad üksteist toetada, innustada ja elamusi jagada,» julgustas Emajõe.

Projekti «Seikluspargi rajamine Kamari järve puhkealale WParki» rahastatakse Euroopa Liidu Covid-19 pandeemiale reageerimise meetmega. Projekti jaoks saadi 182 182 eurot toetust.

Märksõnad
Tagasi üles