L, 4.02.2023

Hinnang: Umbusi jõe reostus liigitub katastroofiks, hukkus üle 10 000 kala

Eili Arula
, ajakirjanik
Hinnang: Umbusi jõe reostus liigitub katastroofiks, hukkus üle 10 000 kala
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra(seisab) käis koos kollegidega neljapäeval Lustivere kultuurikeskuses kohalikele selgitamas Umbusi jões tekkinud reostuse asjaolusid. Selgitustööd aitasid teha ka Põltsamaa vallavalitsuse liikmed, Tervieseameti töötajad, vabatahtlikud ning ka kalateadlane Arvo Tuvikene.
Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra(seisab) käis koos kollegidega neljapäeval Lustivere kultuurikeskuses kohalikele selgitamas Umbusi jões tekkinud reostuse asjaolusid. Selgitustööd aitasid teha ka Põltsamaa vallavalitsuse liikmed, Tervieseameti töötajad, vabatahtlikud ning ka kalateadlane Arvo Tuvikene. Foto: Eili Arula

Neil päevil möödub kaks nädalat sellest, kui avastati Põltsamaa vallas Umbusi jõest reostus, mis võttis väärtuslikus forellijões katastroofi mõõtmed.

Keskkonnaamet sai teate võimalikust reostusest 30. juulil. Selge oli aga see, et reostus pidi alguse saama juba varem, sest teatamise ajend oli haisev vesi ja juba siis oli vees näha surnud kalu. Keegi ei tea täpselt, millal silomahl Kalana farmist jõkke voolama hakkas – selle välja selgitamiseks algatati kriminaaluurimine, mida juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Neljapäeva, 11. augusti õhtul kogunes Umbusi jõe lähistel asuvasse Lustivere kultuurimajja peaaegu saalitäis rahvast, et kuulata juhtunu kohta asjaosaliste selgitusi. Sündmusest andis ülevaate teiste seas ka keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra ning teadusliku poole seletas lahti Eesti maaülikooli kalateadlane Arvo Tuvikene.

Märksõnad
Tagasi üles