Annelinnas algab uue spordihoone ehitus

Tartu Postimees
Copy
Uus spordihall ehitatakse OÜ Kamp Arhitektid eskiisi järgi.
Uus spordihall ehitatakse OÜ Kamp Arhitektid eskiisi järgi. Foto: KAMP Arhitektid

Tartusse Annelinna ehitatakse uus võrgualasid koondav NET spordihall. Spordihalli arendaja ning ehitusettevõte Rand & Tuulberg allkirjastasid eile lepingu, mis tähistab uudse lähenemisega spordikeskuse ehitustööde algust.

Kolmekorruseline spordihoone kerkib Tartusse Annelinna Ihaste tee ja Emajõe vahelisele maa-alale Väike-Anne kanali äärde, selle aadress on Ihaste tee 9. Ehitustööde lõpetamine koos kasutusloa saamisega on kavandatud järgmise aasta 1. septembriks.

Projekti eestvedaja ja ettevõtja Vallot Mangus sõnas, et nii ehitusloa saamise kui ka ehituslepingu sõlmimise protsess linna ja ehitajaga sujus ladusalt, igati mõistvas vastastikuses arusaamises ja koostöös. «Kui lisada projekteerijate ja arhitektide panus, tajume selgelt, et kõik osalised mõistavad ideed ja teed teostuseni ühtmoodi.»

Rand & Tuulbergi juhatuse esimees Taivo Täht tunnustas omakorda arendaja julgust ja läbimõeldud tegevust.

«Praegune olukord ei ole lihtne arendajale ega ehitajale. Hea tulemus nõuab tihedat koostööd ja paindlikku lähenemist,» sõnas Taivo Täht. «Oleme aastakümnete jooksul ehitanud spordirajatisi ja toetanud spordialasid. NET spordihalli valmimine annab Tartu spordielule kindlasti olulise täienduse,» lisas ta.

Nagu nimi NET spordihall ütleb, on tegemist rajatisega, kus on esiplaanil võrguga seotud mängud. Oma koha leiab tosin sulgpalli- ja kuus rannavolleväljakut, samuti saab harrastada rannatennist ja -jalgpalli ning täiesti uue alana Tartus ka padel'it.

Lisaks tuleb uude spordihalli 15 meetri kõrgune ronimissein, jõu- ja rühmatreeningute saalid ning lasteala.

«Soovime, et meie juures leiaksid tegevust nii suuremad kui väiksemad, nii isad kui ka emad, nii perega kui ka üksi tulles, nii tippsportlased kui ka asjaarmastajad. Et avardada kohalike inimeste vaba aja veetmise võimalusi, peame pakkuma võimalikult multifunktsionaalset teenuspaketti,» selgitas Vallot Mangus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles