T, 4.10.2022

A. Le Coqi uueks juhiks saab Jaanus Vihand

Tartu Postimees
A. Le Coqi uueks juhiks saab Jaanus Vihand
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ettevõtte uueks juhiks saab suurte juhtimiskogemustega Jaanus Vihand.
Ettevõtte uueks juhiks saab suurte juhtimiskogemustega Jaanus Vihand. Foto: Madis Sinivee

Alates 1. septembrist annab A. Le Coqi pikaaegne juht Tarmo Noop teatepulga üle. Ettevõtte uueks juhiks saab suure juhtimiskogemusega Jaanus Vihand.

Tarmo Noobi sõnul on Vihand A. Le Coqile parim võimalik uus juht, kelle kätte usaldada Eesti suurim ja edukaim joogitööstus. Lisaks väga suurele tippjuhtimiskogemusele on tal ka laiapõhjalised teadmised nii toiduainetööstussektorist kui ka jaekaubandusest.

«Ta on üles ehitanud tunnustatud kaubamärgi Farmi ja vedanud eest peaaegu terve kümnendi Eesti suurimat jaekaubanduskontserni Coop, muutes selle maine-, innovatsiooni- ja turuliidriks ning laiendades ettevõtte tegevust ka pangandussektorisse. Viimastel aastatel on ta juhtinud ülemaailmselt tegutseva tehnoloogiaettevõtte Eurora kasvu ning viinud selle aegade üheks edukamaks Eesti iduettevõtteks,» kirjeldas Noop.

A. Le Coqi nõukogu esimehe Lasse Aho sõnul kestsid juhiotsingud väga kaua ja olid põhjalikud. «Kahtlemata on Vihandi CV sellisele vastutusrikkale positsioonile astumiseks laitmatu, kuid otsisime eelkõige inimest, kes oleks sõna otseses mõttes hea juht – viiks edasi ettevõtet, aga ka arendaks ja hoiaks inimesi. Jaanuses on kõik need omadused olemas, mida kinnitab ka 2019. aastal pälvitud Eesti parima juhi tiitel,» ütles Aho.

Peagi uuel positsioonil alustava Jaanus Vihandi sõnul on Tarmo Noop teinud A. Le Coqist ikoonilise ettevõtte ning pärandab talle väga heas korras, eduka ja konkurentsivõimelise organisatsiooni. «Hindan Tarmot ja tema tehtut väga. Vähe on ettevõtteid, mis suudavad aastakümneid püsida konkurentsivõime edetabelis ning olla mainekamate ettevõtete tipus. Hoian ja väärtustan tehtut, aga kindlasti leian võimalusi koos meeskonnaga arendada A. Le Coqi edasi ning viia ellu uusi ideid,» ütles Vihand.

Omanikelt ja aktsionäridelt soovib ta, et teda usaldataks ja antaks piisavalt vabadust ettevõtet edasi viia. «Ees on väljakutsuvad ajad, kui toormehinnad kallinevad, napib pakendeid ja energiaallikaid. Peame kohanema, leidma lahendusi ja olema loovad, sest keerulistes oludes suudavad kõige rohkem võita nutikamad,» sõnas Vihand.

Vihandile tuli ettepanek asuda A. Le Coqi etteotsa esiti ootamatult, kuid pakkumine pani teda mõtlema. «Uut väljakutset ma tegelikult ei otsinud ja seepärast võtsin aega rahulikult asjad läbi mõelda,» rääkis ta. Vihandi kohtus mitu korda nii A. Le Coqi tegevjuhi kui ka nõukogu ja omanikega. «Proovisin peale ettevõtte kui terviku õppida tundma selle töötajate omavahelisi suhteid ja juhtimisstiili. Positiivse otsuse langetamise juures oli mitu head külge, mis lõpuks oluliseks osutusid,» selgitas Vihandi. Ta on ise ka Tartumaalt pärit ning tänu sellele on toiduainetööstuse mured ja rõõmud talle tuttavad.

Märksõnad
Tagasi üles