K, 28.09.2022

Jõest surnud kalu korjavad vabatahtlikud keskkonnaametile: lõpetage valetamine!

Lisatud keskkonnaameti selgitus
Eili Arula
, ajakirjanik
Jõest surnud kalu korjavad vabatahtlikud keskkonnaametile: lõpetage valetamine!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Vabatahtlikud vinnasid neljapäeva õhtul Umbusi jõel keskjooksult allavoolu minnes veest välja üle tuhande kala, neist enamik jõeforellid.
Vabatahtlikud vinnasid neljapäeva õhtul Umbusi jõel keskjooksult allavoolu minnes veest välja üle tuhande kala, neist enamik jõeforellid. Foto: Arbo Koller

Neljapäeva õhtupoolikul käis hulk vabatahtlikke taas Umbusi jõge seiramas ja seda reostuse tagajärjel surnud kaladest puhastamas. Ahastusega lugesid nad koristustalgutelt tulles keskkonnaameti teadet, et reostus on taandumas ning hukkunud on ligi 4000 kala, nende seas umbes 1300 jõeforelli. Vabatahtlikud teadsid, et ainuüksi hukkunud forelle on kordades rohkem.

Põltsamaa kandi mees Arbo Koller, kes käis koos abilistega neljapäeva õhtul Umbusi jõest taas kottide kaupa kalu välja tõstmas, oli teadet lugedes selgelt häiritud. 

Seltskond oli paatide ja kanuudega jõel üle kuue tunni, kella poole viiest kuni kella üheteistkümneni õhtul. Selle ajaga läbisid nad 20 kilomeetrit Umbusi jõge ja korjati kokku veest leitud hukkunud kalad.

Märksõnad
Tagasi üles