R, 31.03.2023

Ühishaud kadus Nõo aleviku keskelt vaikselt ja diskreetselt

Ühishaud kadus Nõo aleviku keskelt vaikselt ja diskreetselt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nõo valla ehitus- ja majandusosakonna juhataja Sven Tarto (paremal) sõnul tehakse äsja ühishauast vabanenud ala korda, et see sulanduks pargiga. Pildil on näha veel vallavanem Maano Koemets (keskel) ja vallavolikogu esimees Jaanus Järveoja (paremal).
Nõo valla ehitus- ja majandusosakonna juhataja Sven Tarto (paremal) sõnul tehakse äsja ühishauast vabanenud ala korda, et see sulanduks pargiga. Pildil on näha veel vallavanem Maano Koemets (keskel) ja vallavolikogu esimees Jaanus Järveoja (paremal). Foto: Kristjan Teedema

Teisipäeval kaevati Nõo muusikakooli ja gümnaasiumi vahelises pargis lahti teises maailmasõjas hukkunute ühishaud, et lahkunute säilmed kohalikule kalmistule ümber matta. Kaevetööd sujusid tõrgeteta ning ümbermatmine on kavas pärast säilmete põhjalikku analüüsi.

Nagu Eestis on kombeks saamas, korraldatakse väljaspool surnuaedu paiknevate teise maailmasõja aegsete ühishaudade ja nende juurde kuuluvate punamonumentide likvideerimine vaikselt ja väärikalt. Nõnda kaevasid töömehed koos sõjamuuseumi töötajate ja arheoloogidega ühe päevaga lahti ka Nõo keskel asunud ühishaua.

Vald oli mai keskpaigas ühishaua aleviku keskelt kaotamise asjus pöördunud ka kaitseministeeriumi poole. Juulis saadi kavatsusele heakskiit sõjahaudade komisjonilt. «Eelkõige lähtusime sellest, et ühishaud on ebasobiva koha peal gümnaasiumi, põhikooli ja muusikakooli läheduses,» põhjendas vallavanem Maano Koemets.

Märksõnad
Tagasi üles