Tartu linn alustab koduta loomade varjupaiga renoveerimist

Tartu Postimees
Copy
Tartu koduta öoomade varjupaigas algavad suured ümberehitustööd.
Varjupaiga administraator Pilla Osborn jalutab koos koeraga Bars koerte jalutusaedikus, mille asemele rajatakse parkla.
Tartu koduta öoomade varjupaigas algavad suured ümberehitustööd. Varjupaiga administraator Pilla Osborn jalutab koos koeraga Bars koerte jalutusaedikus, mille asemele rajatakse parkla. Foto: Margus Ansu

Tartu linn kavandab koduta loomade varjupaigas uuendustöid ligi 1,6 miljoni euro eest. Tööd alustatakse augustis.

Roosi tänaval asuvas loomade varjupaigas lammutatakse vana pääslahoone ja ehitatakse uus hoone, kuhu tulevad õppeklass koolituste ja ürituste korraldamiseks, loomaarstiplokk ja kontoriruumid. Uuendatakse ka kõik tehnosüsteemid ja jalutusaedikud ning rajatakse välistorustikud ja välisvalgustus, osaliselt rekonstrueeritakse olemasolev piirdeaed. Hoonesse tuleb uus sisustus ja inventar.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul on Tartu koduta loomade varjupaik oluline teenusepakkuja paljudele Lõuna-Eesti omavalitsustele ning seetõttu on varjupaiga igapäevane toimimine ning loomade hoiu- ja ravivõimaluste parandamine väga vajalik. «Lisaks loomade heaolule paranevad ka varjupaiga töötajate ja vabatahtlike töötingimused,» lisas Tamm.

Tartu koduta loomade varjupaiga ehitustööde riigihankel tunnistati edukaks Klemmer OÜ pakkumus kogumaksumusega 1 627 945 eurot. Töid finantseeritakse 997 945 euro ulatuses Tartu linna eelarvest ning 630 000 euro ulatuses maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest.

Tagasi üles