L, 1.04.2023

Tartu meeskond pikendas kolme korvpalluriga lepingu

Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu Ülikool Maks ja Mooritsa korvpallur Patrik Saal.
Tartu Ülikool Maks ja Mooritsa korvpallur Patrik Saal. Foto: TÜASK

Tartu Ülikool Maks ja Mooritsa korvpallimeeskond uuendas kokkuleppeid kolme seni meeskonnas mänginud palluriga. Järgmiseks hooajaks pikendati lepinguid Robin Kivi, Oliver Suuroru ning Patrik Saaliga.

Tartu Ülikool Maks ja Mooritsa manageri Robert Petersoni sõnul nähakse neis kolmes mängijas potentsiaali suuremaks panuseks. «Robin ja Patrik on meie korvpallikoolist ning Oliver on ka siin oldud aastate ning õpingutega juba «oma poisi» tiitli välja teeninud. Mul on hea meel, et saime selle kolmikuga järgmise aasta asjus kokkuleppele, sest nad on hea näide, kuidas ühendada kõrgel tasemel mängimist ja õpinguid,» sõnas Peterson.

Robin Kivi ja Patrik Saal on Tartu ülikooli korvpallikooli kasvandikud. 23-aastasel Kivil algab juba kaheksas hooaeg meistriliigas ning pallimängu kõrvalt omandab Kivi ka insenerikraadi. Eelmisel hooajal viskas ääremängija keskmiselt 6,7 punkti ja andis 1,8 korvisöötu.

22-aastane ja 207 cm pikkune Saal on meistriliigas mänginud kuus hooaega, tema mullune saak oli keskmiselt 3,9 punkti ja 1,4 lauapalli mängust.

Viiendat hooaega Tartus alustav Oliver Suurorg viskas eelmisel hooajal mängus keskmiselt 7,9 punkti, noppis 2,2 lauapalli ja andis 1,5 korvisöötu. Suurorg lõpeatab algaval hooajal korvpalli kõrval füsioteraapiaõpinguid Tartu ülikoolis.

Eelmise hooaja põhimängijatest on Tartul järgmiseks hooajaks leping olemas ka Märt Rosenthali ning Emmanuel Wembiga. Peatreenerina jätkab eelmisel hooajal meeskonna karikavõidu ja Eesti meistrivõistluste finaalikohale tüürinud Nikolajs Mazurs.

Meeskonna komplekteerimine käib täistuuridel ja peagi on oodata teateid uute mängijate lisandumisest.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles