K, 29.11.2023

Elvas kõlab klarnetimuusika neli päeva järjest

Jens Raavik
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Tiit Veigel avamas 2019. aasta «Elva klarnetisuve».
Tiit Veigel avamas 2019. aasta «Elva klarnetisuve». Foto: Sille Annuk

Tänasest 14. juulini toimub OÜ PilliTiit ja Elva muusikakooli eestvedamisel juba kahekümne kolmandat korda traditsiooniline muusikaüritus Klarnetisuvi.

Esimene Klarnetisuvi toimus 2000. aastal, mil Tiit Veigelil tekkis idee korraldada muusikapäevad klarnetimängijatele. Koostöös klarnetistide Toomas Vavilovi, Vello Sakkose ja Vahur Vurmiga saigi idee teoks tehtud.

Klarnetisuvest on varasematel aastatel osa võtnud 1013 noort muusikut üle Eesti, toimunud on 87 kontserti. Käesoleval aastal on üritusele registreerunud 46 õpilast lastemuusikakoolidest Tallinnast, Viljandist, Elvast, Tartust, Kuressaarest, Põltsamaalt, Sauelt ja paljudest teistest kohtadest, teiste seas Elleri kooli õpilased. Kõige kaugemalt saabuv osaleja sõidab kohale Soomest Espoost.

Klarnetisuve suvekoolis osalevad sel aastal lisaks klarnetistidele ka mõned saksofoniõpilased ning nende instrumentide õpetajad.

Ürituse eesmärgiks on soov ühtlustada puupilliõpetuse metoodikat meie vabariigi muusikalistes õppeasutustes. Anda konkreetseid praktilisi ja teoreetilisi suuniseid pillimängu paremaks omandamiseks ja õpetamiseks, luues sellega eeldused Eesti professionaalsete puupillimängijate järelkasvu arenguks.

Klarnetisuve õppejõud:

Toomas Vavilov (EMTA professor, klarnetist ja dirigent) Edmunds Altmanis (rahvusooper Estonia klarnetisolist), Vello Sakkos (G. Otsa nim Tallinna muusikakooli puhkpilliosakonna juhataja), Vahur Vurm (klarnetist, Tallinna muusikakeskkooli õppejõud), Tõnu Kalm (Vanemuise teatri klarnetisolist, H. Elleri nim Tartu muusikakooli puhkpilliosakonna juhataja), Heimo Hodanjonok (Vanemuise teatri klarnetist, bassklarnetist), Aveli Paide (Tartu I muusikakooli klarnetiõpetaja, M. Reiniku kooli ja Tamme kooli puhkpilliõpetaja), Erle Kont (Sibeliuse akadeemia magistrant, klarnetist, dirigent) ja Rene Laur (saksofonist ja H. Elleri nim Tartu muusikakooli õppejõud). Klarnetikoori dirigeerib Tartu I muusikakooli direktor Kaido Otsing.

Lisaks koolitusele püüavad korraldajad üritusega arendada aktiivset kontserditegevust, tutvustamaks ja propageerimaks kõnealuseid muusikalisi instrumente laiema kuulajaskonna hulgas.

«Klarnetisuve vabaõhukontserdid on olnud alati publiku hulgas armastatud, on isegi tekkinud oma fänniklubi. Lisaks õppetööle on õpetajad õhtuti organiseerinud lastele ka vahvad mängud ja muud meeleolukat tegevust, sel korral on kavas muu hulgas seiklusmatk ja kunstitöötuba,» märkis Elva Klarnetisuve korraldaja Tiit Veigel.

Klarnetisuve raames on kavas järgmised kõigile külastajatele tasuta kontserdid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles