N, 2.02.2023

Miks ei või koeraga käia linnaujula kergliiklusteel, kust saab kõige otsemini Ujula tänava koerte mänguväljakule?

Liisa Salekešina
Miks ei või koeraga käia linnaujula kergliiklusteel, kust saab kõige otsemini Ujula tänava koerte mänguväljakule?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Linnaujula kergliiklusteel on alguses ja lõpus koerakeelumärgid.
Linnaujula kergliiklusteel on alguses ja lõpus koerakeelumärgid. Foto: Sille Annuk

Vastab Tartu haljastuse peaspetsialist Inga Kiudorf.

Lodjakoja juurest algav ja linnaujula ranna lõpus lõppev kõnealune kergliiklustee kuulub üldise rannaala alla ning sellepärast on seal lausa seadusest tulenev keeld suplushooajal koeraga jalutada.

Lisaks seadusest tulenevale regulatsioonile teeb meid ettevaatlikuks Anne kanalis toimuv, sest Anne kanali puhul on kahtlus, et vee kõikuvas kvaliteedis võivad süüdi olla neljajalgsed. Juhul, kui koera väljaheiteid kallastelt ära ei korjata, imbuvad need maapinda ja uhutakse vihmadega jõkke.

Kas see tähendab, et koeraga ei tohi üldse randa minna?

Jah, avalikes ametlikes randades on see keelatud. Rannahooaja alguseks valminud linnaujula ja kergliiklustee kuuluvad linna üldkasutatava haljas­ala rannaala hooldusklassi. Seda, et suplushooaegadel käpalised randadesse teretulnud pole, reguleerib Tartu koerte ja kasside pidamise eeskiri.

Lisaks linnaujula rannaalale soovime piirata ka linnaujulast ülesvoolu jäävatel aladel koerte ujutamise, kuna on oht, et saastub allavoolu jääv supluskoht.

Seega koerte mänguväljakule võib koeraga minna vaid Ujula tänavat pidi? Tartu kodulehel «Ametnik vastab» rubriigis polnud üks koeraomanik sellega rahul, väites, et Ujula tänavat pidi minnes on tee pikem.

Jah, koeraga tuleb minna Ujula tänavat pidi, ka seal on kergliiklustee.

Märksõnad
Tagasi üles