P, 1.10.2023

Karin Bachmann, Merle Karro-Kalberg: tahame, et meie linn oleks hea elupaik, mitte läbisõiduhoov

Facebook
Comments 7
Karin Bachmann ja Merle Karro-Kalberg
Karin Bachmann ja Merle Karro-Kalberg Foto: Sille Annuk

Maastikuarhitektide Karin Bachmanni ja Merle Karro-Kalbergi arvates meenutab Tartu linnaplaneerimine üha rohkem rattasse takerdunud oravat: isegi kui mõned ärksamad ametnikud korraks rattast välja murravad ja proovivad suuri muudatusi tagant tõugata, lükatakse nad kohemaid sajatuste saatel rattasse tagasi.

Õigupoolest pidi käesolev arvamuslugu näitama keset üldist Riia tänava ajutiste rattaradade kriitikatulva, et on ka neid, kes on kahe käega selle eksperimendi poolt ja ootavad juba ammu, et midagi säärast ellu viidaks. Ikkagi kipub ju olema nii, et avalikult kostab välja ainult kriitika ja need, kes on asjaga rahul ja plaksutavad omakeskis käsi, ei kipu avalikult heakskiitu välja näitama.

Nüüdseks on aga selge, et kriitikalaviin on olnud liiga ränk koorem ning toetust pole enam justkui millelegi avaldada, sest nagu välk selgest taevast otsustas linna juhtkond Riia tänava rattaradadele kriipsu peale tõmmata, mitte kasutada võimalust järele proovida ja näidata eeskuju. Kahju, sest kõige paremad asjad ja lahendused ning innovatsioon sünnivadki katsetamise teel.

Facebook
Comments 7

Märksõnad

Tagasi üles